חדשות


תושבי יבנה נותנים את הטון

תושבי יבנה השליכו למיכלי המיחזור 1,000 ק"ג (טון) של פסולת אלקטרונית אשר הועברה לפירוק ומיחזור על-ידי אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

החודשים האחרונים הציבה עיריית יבנה בשיתוף בנק הפועלים מיכלים ייעודים למיחזור פסולת אלקטרונית, מתכות ומכשירי חשמל. בכך מקדמת העירייה שתי מטרות לאומיות: שמירה על הסביבה תעסוקה מכובדת לאנשים עם צרכים מיוחדים.

מנתוני האיסוף לחודש מרץ עולה כי תושבי העיר השליכו למיכלים כ-1,000 ק"ג של פסולת אלקטרונית. החומר פורק לצרכי מיחזור ומטופל על-ידי אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים על-פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה. בין היתר מוין החומר למוצרי פלסטיק, ברזל, כבלים, סוללות, אלומיניום, רדיו-טייפ וציוד בתפזורת.

חשוב לציין כי בפסולת אלקטרונית הנזרקת לפחי האשפה ישנן מתכות רעילות הגורמות לזיהום הקרקע, המים והאוויר. בעולם של משאבים מתכלים חיוני לעשות שימוש חוזר בחומרים במקום לזרוק אותם למזבלות.

העיר יבנה נוקטת בשורה של מהלכים למימוש חזונה כ"עיר בריאה ומקיימת", בין היתר, על ידי חינוך הדור הצעיר לשמירה על הסביבה ובמקביל מספקת תשתיות מתאימות לכך. בעירייה קוראים לתושבי העיר להמשיך בהפרדת הפסולת לסוגיה ולהשליכה למיכלים על-פי ייעודם. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.