חדשות


פתיחת שתי תערוכות בסדנה לאמנות ביבנה:

"אנושות" של האמנית גניה גנדלמן,

''שני בוקר שלישי ערב'' -קבוצת הציור של רותי לוז

במוצ"ש, 6.9.14 בשעה 20:30, יפתחו בגלריה הסדנה לאמנות ביבנה שתי תערוכות חדשות במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנושות" של האמנית גניה גנדלמן והתערוכה ''שני בוקר שלישי ערב'' של קבוצת הציור של רותי לוז. הכניסה חופשית.

הפסלת גניה גנדלמן, ילידת ברה"מ, עלתה לארץ ב-1975, הציגה בתערוכות רבות והשתתפה בסימפוזיונים לפיסול בארץ ובעולם, יוצרת באבן, נשענת על מסורת העבר ויוצרת חיבורים עכשוויים. הטבע מתמזג עם עולמה הפנימי והיסטוריה ומיתולוגיה חוברים לארועי היום יום. בחירתה בנושא "אנושות" נובעת מדאגתה לכלל האנושות ומתחושה שהאנושות אינה למדה מההיסטוריה ומהלכת על חבל דק. המיצב קרם עור וגידים בתהליך שנמשך כחמש שנים, שלושים ושש עבודות העוסקות בייחודם של בני האדם באשר הם- אנשים השונים בתרבותם, במראם ובאורח חייהם. כל אחד מהפסלים מבטא רגשות שונים ותחושות המאפיינות את המין האנושי ביקום. הפסלים בגווני ורוד ואדום המאזכרים בשר מבשרינו, ניצבים על מסילה מעץ היוצרת מלבן סגור המשתלט על חלל הגלריה. הפסלים מונחים במרחק זה מזה ויוצרים תחושה של קו ייצור ב"סרט נע". למרות תחושה זו, לכל אחד מן הפסלים מעטפת רחמית ובה התרחשות ייחודית בהתאם להקשר הנושאי, התבוננות פנימית של האמנית. נעילה התערוכה ב- 27.10.14.

אוצר התערוכה, רוני ראובן: "נושאי הפסלים בסדרה הם למעשה מרכיבי האנושות. בפסל "פיתוי" הנבל מסמל את דוד המלך המפתה והמסוכן. "בחיים הוירטואליים" דמות אשר ראשה כלפי מטה, מסמלת את איבוד החום האנושי. ביצה מסמלת את החיים ב"איומים", את האגו ב"הישרדות" וראשוניות, לידה ב"אנושות". צבע אדום מסמל את הדם ב"מלחמות" וידיים אוחזות זו בזו מסמלות את הבדידות והסולידריות ב"תקווה". "תקווה" הסוגרת את מעגל ה"אנושות" אך אינה נועלת אותו". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.