חדשות


תרגיל התגוננות ארצי במוסדות החינוך ביבנה במתווה של רעידת אדמה

ביום שני התקיים תרגיל התגוננות ארצי בכל מוסדות החינוך ברחבי הארץ. השנה התרגיל הארצי התמקד בהתמודדות חירום עם תרחיש רעידת אדמה.

ראש העיר צבי גוב-ארי, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, קב"ט העירייה ציון דויד ונציגי משרד החינוך ופיקוד העורף נכחו בתרגיל.

בשעה 10:00 נפתח התרגיל וכלל התלמידים פונו לחצר בית הספר על-פי נהלי החירום הנדרשים על ידי פיקוד העורף ומשרד החינוך בזמן רעידת אדמה.

חשיבותו של התרגיל גבוהה ביותר כאשר זוהי הזדמנות לתרגל את הממשקים הנדרשים לשמירה על בטיחות הילדים בעת חירום.

מטרות התרגיל היו הטמעת ההנחיות להתגוננות התלמידים בעת התרחשות רעידת אדמה, הגברת המוכנות של מערכת החינוך לקראת רעידת אדמה, התנהגות אפקטיבית בעת רעידה ולאחריה. "התרגיל ענה על הציפיות שהצבנו לעצמנו", אמרו בעירייה. היבט חשוב נוסף הוא העלאת המודעות של התלמידים להתנהלות בזמן חירום והעברת המסרים החשובים הללו גם בבית לבני המשפחה.

בעירייה ציינו השבוע כי הערכות ותרגול בשגרה הם המפתח להתמודדות נכונה בשעת חירום. מערכת החינוך פועלת כל השנה להגברת המוכנות של התלמידים ומוסדות החינוך להתנהגות נכונה בעת חירום. קיומו של התרגיל הוא נקודת שיא בהיערכות והשנה הוא בוצע במתווה של רעידת אדמה, כאשר התלמידים והצוותים החינוכיים תרגלו יציאה מהירה בנתיבי המילוט לשטח הפתוח.

התלמידים בכל מוסדות החינוך בעיר יבנה תירגלו פינוי מיידי (90 שניות) מרגע "רעידת האדמה" בדרך הקצרה ביותר, התמקמות בשטח כינוס מחוץ למבנה והפעלת תכנית פדגוגית להפחתת המתח בקרב התלמידים. בתום התרגיל שבו התלמידים ללימודים בכיתות. מחלקת הביטחון והחירום העירונית בניהולו של ציון דויד פיקחה על אופן ביצוע התרגיל בליווי בקרים מתנדבים מטעם יחידת החילוץ העירונית שהתייצבו בכל מוסדות החינוך וצפו מקרוב בתפקוד התלמידים וצוותי ההוראה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי, המחזיק בתיק החינוך, אמר כי "אין ספק כי הכנה מוקדמת תוביל להתנהגות נכונה בשעת אמת וביכולתה להציל חיים. מאחר ובמקרה זה אין דרך להתריע מבעוד מועד, עלינו להיות במוכנות מתמדת. יש להתכונן לכל תרחיש אפשרי וככל שנתרגל את התלמידים כך ייטב. בית ספר וגן הילדים מהווים מקומות בהם ריכוז גדול של ילדים והכנתם המוקדמת תוביל להתנהגות נכונה בשעת אמת. הגורמים המקצועיים בעיר ערוכים ומוכנים לספק מענה ראוי בתקווה שלא נזדקק". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.