חדשותעיריית יבנה עברה בהצלחה תרגיל חירום בסימולטור פיקוד העורף

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנו חיים בתקופה מורכבת ונדרשים להיות מוכנים לכל תרחיש. הסימולטור דימה מצב אמת בעת מלחמה ומצבי חירום אחרים ואיפשר לבחון את האמצעים והכלים העומדים לרשותנו. אני מברך על התרגיל ומודה לפיקוד העורף על היוזמה החשובה. נפיק את הלקחים במטרה לשפר עוד יותר את מערך החירום של העירייה ולהיות ערוכים לכל תרחיש – בחירום כבשגרה".

ביום רביעי 5.4.17 השתתפו כ-80 מנהלי עיריית יבנה ועובדיה בתרגיל סימולטור המדמה מצב חירום של פיקוד העורף. התרגיל, אשר נערך בבסיס פיקוד העורף ברמלה, הוא ייחודי מסוגו והוא התקיים לראשונה בהיקף שכזה, במסגרתו מתאמנת העירייה כולה, לצד אנשי ההצלה, הכבאות וכוחות הביטחון, על תרחישי חירום שונים שהוכנו מבעוד מועד. עיריית יבנה היא אחת העיריות הבודדות שתורגלו עד כה בסימולטור, זאת לאור התיאום ושיתוף הפעולה בין העירייה לפיקוד העורף.

התרגיל מדמה בין היתר קריאות של אזרחים הפונים לעירייה בעת החירום, עבודה בשטח של צוותי החירום, פתיחת מרכזים לקליטת אוכלוסייה שביתם נפגע, הפעלת מתנדבים וצוותים עירוניים ותיאום בין הכוחות השונים ובהם כוחות ההצלה, צוותי העירייה וכמובן כוחות המשטרה ופיקוד העורף. בתרגיל השתתפו כלל ראשי מכלולי החירום העירוניים ועובדים חיוניים.

במסגרת התרחישים שהוכנו לעירייה, דומו נפילות של טילים בשטח העיר, פינוי של תושבים, טיפול בתשתיות מים שנפגעו וחומרים מסוכנים. אלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי הגיע במיוחד להתרשם מפעילותה של העירייה ונפגש עם ראש העיר בחמ"ל התרגיל.

בראש מערך החירום העירוני עמד ראש העיר, צבי גוב-ארי ובמנהלת התרגיל לקחו חלק מ"מ וסגן ראש העיר, ד"ר אהוד ויצמן, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית ולצדם מנהל אגף הבטחון, ציון דויד, האמון על הנושא הביטחוני והמוכנות לשעת חירום ואחראי על התרגיל מטעם העירייה.

בסיום התרגיל שארך למעלה מ-7 שעות, הודה מפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף, אל"מ רמטין סבטי לראש העיר, צבי גוב-ארי ולצוותים העירוניים וציין כי עיריית יבנה הפגינה בתרגיל רמת כשירות ומוכנות גבוהים במיוחד.

פורסם בתאריך: 20/04/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.