חדשותהכי בטוח-שטח פתוח!עיריית יבנה קיימה תרגיל המדמה רעידת אדמה וחילוץ לכודים מבית ספר

מערכת החינוך ביבנה תשתתף ב-14 בפברואר בתרגיל התגוננות ארצי בתרחיש של רעידת אדמה. לקראת התרגיל נערך ביום שני האחרון בבית הספר האקולוגי ע"ש יצחק שמיר תרגיל הכנה מדגים בהשתתפות ראש העיר, צבי גוב-ארי, יחידת החילוץ וההצלה העירונית, משטרת ישראל, כיבוי אש, מד"א, פיקוד העורף, מנהלי בתי ספר, רכזי ביטחון ומנהלי המכלולים העירוניים.

היערכות ותרגול בשגרה הם המפתח להתמודדות נכונה בשעת חירום, ומוכנות גבוהה של מערכת החינוך לחירום מהווה נדבך חשוב ומשמעותי בהכנת האוכלוסייה.

התרגיל שנערך השבוע בבית הספר האקולוגי בהשתתפות כ-390 תלמידי בית הספר ובית הספר ע"ש איינשטיין נועד לתרגל את מערך ההצלה העירוני בתרחיש ייחוס רעידת אדמה המתחוללת בשעת לימודים כאשר התלמידים שוהים בכיתות הלימוד. בשעה 10:00 בבוקר הופעלה מערכת רעידת אדמה במתחם וחפ"ק מפקדת יחידת ההצלה העירונית תירגלה פריסה בשטח בית הספר בשיתוף נציגות כוחות ההצלה הנוספים כגון: מד"א, כיבוי אש, משטרה, תאגיד המים ועוד. במהלך התרגיל התמודדו התלמידים עם תרחיש של רעידת אדמה על היבטיו, תרגלו את הפעולות המידיות אותן עליהם לבצע במקרה של אירוע רעידה וביצעו פינוי מהמבנה בהתאם להנחיות. המורים הסבירו לתלמידים את חשיבות ההיערכות המוקדמת להתמודדות עם מצבי חירום.

תלמידי בית הספר וסגל ההוראה תרגלו פינוי מהיר ובטוח בפרק זמן של דקה מתחומי בית הספר אל מקום התכנסות מחוץ למבנה וכוחות החילוץ ביצעו סריקות במבנה במטרה לאתר "נפגעים ולכודים". התרגיל הסתיים לאחר שבית הספר נסרק ולכל התלמידים ואנשי הסגל אותרו ונמצאו במקום בטוח.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אשר צפה בתרגיל אמר כי "אנו עוסקים בהכנה שיטתית לתרחישי החירום השונים כאשר במקרה של רעידת אדמה לא קיימת התראה מוקדמת. זהו אירוע אשר יכול להתרחש בכל עת ומכאן נגזרת חשיבות המוכנות, ההערכות ושיתוף הפעולה של יחידות ההצלה. הנחת העבודה היא שבעת אירוע רעידה רוחבי כוחות ההצלה הארציים לא יצליחו להגיע לעיר בשעות ובימים הראשונים, ועל כן הקמנו את יחידת החילוץ העירונית אשר תוכל להעניק מענה בזמן אמיתי. אנו מחויבים להתכונן לכל תרחיש מתוך הבנה כי ככל שנתרגל כך נגדיל את הסיכוי להציל חיי-אדם". ראש העיר הודה למנהל אגף ביטחון וחירום ציון דויד ולמפקד יחידת ההצלה, אל"מ (במיל.) שמואל פז על הובלת התרגיל, למתנדבים ולכלל השותפים על פעילותם.

פורסם בתאריך: 25/01/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.