חדשות


חזק ואמץ:

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את התכנית לחיזוק שלושה מבנים נוספים ברחוב הדרור

בשורה משמחת לדיירי רחוב הדרור: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יבנה בראשותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי אישרה את התכנית לחיזוק ארבעה בנייני מגורים ברחוב הדרור (בניינים 2,4,8,10) בהתאם להנחיות תמ"א 38. התכנית כוללת הוספת 13 יחידות דיור הכוללות ממ"ד ומרפסת בכל דירה, הוספת 2.5 קומות בבניין, סגירת קומת עמודים, התקנת שתי מעליות ותוספת של מקומות חנייה במתחם.

ראש העיר, צבי גוב-ארי ומהנדס העירייה, אינג' דוד שטרית פועלים נמרצות עפ"י תמ"א 38 (תכנית מתאר ארצית) המאפשרת חיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. ראש העיר ציין בעבר כי בעיר קיימים מבנים ישנים אשר יש חשיבות רבה לפעול לחיזוקם וזאת על-פי הוראות תמ"א 38.

בישיבת הוועדה מיום 5.3.14 אושרה התכנית לבניינים 2,4,8,10 ברחוב הדרור בשכונת נאות בן-גוריון לקדם תכנית לחיזוק מבנה המגורים. מדובר במבנים אשר נבנו לפני שנת 1980. כזכור, בניין מספר 6 ברחוב הדרור נמצא כבר בשלבי ביצוע מתקדמים לאחר שהתכנית קיבלה היתר של הוועדה.

עפ"י התכנית, ייבנו בכל בניין 13 דירות חדשות, כתוספות ל-16 יח"ד הקיימות. בכל דירה ייבנה ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) ומרפסת. בנוסף, החברה הבונה (הרטוב לוי בע"מ) תקים במתחם הבניינים חניון ציבורי משותף דו-קומתי למתן מענה לתקן החניה. ההיתר כולל שיפור חזות המבנים והסרת קו מתח עליון של חברת החשמל העובר בחזית המבנים. תנאי למתן ההיתר הוא עמידה של היזם בכל הדרישות המחייבות של הוועדה. הבקשה הוגשה ע"י עו"ד אברהם ניזרי המייצג את בעלי הזכויות.

חשוב לציין כי העירייה פועלת גם לקידום פרוייקטים של פינוי-בינוי במספר מתחמי מגורים בעיר. בימים הקרובים צפוי להיפתח 'משרד שיווק' ברחוב האלון אשר כבר אושר והוכר כפרויקט התחדשות עירונית ונמצא בהליכים מתקדמים לקראת תחילת עבודה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי ציין השבוע כי "המטרה העיקרית היא לוודא עמידת המבנים בפני רעידות אדמה כאשר נגזר מכך שיפור תנאי המגורים לדיירי הבניין. בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה נמצאים פרוייקטים נוספים העומדים בפני אישור בהליך של פינוי-בינוי למאות יחידות דיור בעיר. הודעתי בעבר ואמשיך כי אין בכוונתי לאפשר מצב בו תשתיות ומבנים בעיר יפותחו אל המאה ה-21 כאשר חלקה הוותיק של יבנה לא יזכה לעדנה. אמשיך במדיניות זו ואעשה הכל לפתח איזור זה של העיר לרמת מגורים וסביבה הראויה לתושבים". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.