חדשותעיריית יבנה מגבירה את האכיפה כנגד הפעלה ומכירת צעצועים מסוכנים וזיקוקין דינור

העירייה מודיעה כי תפעל נגד עסקים ורוכלים המוכרים צעצועים אסורים, ביניהם תרסיסי שלג, חזיזים, נפצים, זיקוקין-דינור וכדומה. בכוונת העירייה לפעול כנגד מפרי החוק כולל כנגד מפעילי הצעצועים המסוכנים באמצעות הטלת קנסות, הגשת כתבי אישום וכל הכלים האחרים העומדים לרשותה.

ראש העיר צבי גוב-ארי הורה לפעול לאלתר כנגד חנויות וסוחרים המוכרים את הצעצועים האסורים. "מדובר בתופעה המסכנת את שלום הציבור ובריאותו ופוגמת במנוחה ובאיכות החיים", אמר ראש העיר. פקחי עיריית יבנה ושוטרי משטרת יבנה ביצעו בימים האחרונים ביקורות בחנויות והתריעו בפני בעליהן לבל ימכרו סחורה אסורה של נפצים וזיקוקים.

העונש הקבוע בחוק הינו בסך 730 ₪ וכנגד מפעיל הצעצועים המסוכנים הקנס בסך 350 ₪.

מדי שנה נרשמים דיווחים על פציעות הנגרמות כתוצאה משימוש בצעצועים האסורים על פי חוק. הפציעות הנפוצות כוללות קטיעת אצבעות, פגיעות עיניים וכוויות קשות. מעבר לכך רעש הפיצוצים וקולות הנפץ מהווים זיקוקין הדינור הפרעה לציבור, פגיעה באיכות חיי התושבים ואף עלולים לגרום לשריפות ולפגיעה בלתי הפיכה לבני אדם ולסביבה.

צעצוע מסוכן הוא צעצוע אשר השימוש בו עלול לגרום למשתמש בו או לבני אדם אחרים נזק גופני או לסכן את בריאותם, צעצוע שנועד לגרום לגירוי, דמע או עיטוש וצעצוע אשר הוא חיקוי של כלי ירייה או הנראה ככלי ירייה כמשמעותו בחוק כלי הירייה. בצעצועים מסוכנים נכללים תרסיסי שלג מסוגים שונים האסורים למכירה לילדים, אבוקות עשן, חזיזים, נפצים, טילים, זיקוקים, כל חפץ או פריט המכיל אבקת שריפה שחורה או חומר נפץ אחר, צעצועים המעבירים שוק של זרם חשמלי ועלולים להבהיל וכן לפגוע בבריאות הציבור.

בדוברות העירייה מציינים כי האכיפה מתבצעת על-פי תקנות מניעת מפגעים (מניעת רעש) ושמירת הסדר והניקיון. בעירייה קוראים לציבור לדווח בזמן אמת למרכז השליטה (106) או למשטרת ישראל (100) על כל הפרת חוק.

צילום:www.hidabroot.org

פורסם בתאריך: 08.03.2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.