חדשות


עיריית יבנה מאמצת את יוזמת ''זיכרון בסלון''

עיריית יבנה מברכת ומחזקת את יוזמת זיכרון בסלון, אשר שמה לה למטרה לחבר מחדש את הדור הצעיר ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, זאת בנוסף לעצרות הזכרון המרכזיות והטקסים הממלכתיים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי נפגש השבוע עם ליאור כהן, מרכז התכנית ביבנה ובירך על היוזמה: "זיכרון בסלון יכול להציע דרך שונה ומיוחדת לזכור את יום השואה ומאפשר מקום ליצירת שיח חדש ומשמעותי עלינו כחברה, על ערכים ועל זהות", אמר גוב-ארי.

זיכרון בסלון התחיל לפני חמש שנים, בסלון אחד, מתוך הבנה שהזיקה שלנו כחברה בכלל, והזיקה של הדור השלישי בפרט, הולכת ונחלשת. בין הטקסים הממלכתיים לצפייה המסורתית בטלוויזיה, אנשים מתקשים למצוא את הדרך המתאימה להם להתחבר, לחשוב ולשתף.

בכל שנה מצטרפים ליוזמה עוד ועוד אנשים שבוחרים לציין את ערב יום השואה בסלון ביתם, בערב אינטימי אשר כולל שיחה עם איש עדות, חלק אומנותי ושיחה ערה ופתוחה על המשמעויות של השואה בחיינו כיום. הערב נפתח בשיחה עם איש/אשת עדות שמגיעים לספר את הסיפור האישי שלהם בתוך סביבה קשובה ומחבקת. כך גם נחשפים אנשים רבים לסיפורים האישיים והחשובים כל כך של אלו שבעוד כמה שנים, לצערנו הרב, כבר לא בטוח יהיו עימנו. בחלקו השני של הערב ניתנת הזדמנות עבור כל אחד ואחד מהמשתתפים לשתף מעצמו; בשלב זה ניתן להקריא שיר, להקרין סרט או כל דבר שרוצים לבטא בצורה קצת אחרת. בחלק השלישי והאחרון מתקיימת שיחה פתוחה בין כלל המשתתפים במטרה לדון בשואה ובהשלכותיה השונות בעבר, בהווה ובעתיד.

בשנה שעברה עשרות אלפי אנשים לקחו חלק בערב כזה בסלונים שונים בארץ ובעולם, ובחרו לציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה קצת אחרת; בסלון הבית, בין משפחה וחברים. עיריית יבנה מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק, לארח ולהתארח. תושבים המעוניינים להתארח ולארח מוזמנים להירשם באתר "זיכרון בסלון" www.zikaronbasalon.com ניתן להתקשר למרכז התכנית ביבנה, ליאור כהן, נייד: 052-7081895. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.