חדשותלזכרם של הנופלים

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ביבנה נפתחו אמש (ג') בעצרת העירונית המרכזית למרגלות האנדרטה ברחוב האלון ונמשכו הבוקר בטקס הזכרון בחלקה הצבאית בבית העלמין.

בטקס יום הזכרון למרגלות האנדרטההשתתפו אלפי תושבים והוא התקיים במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, הרב הראשי ליבנה, דוד אבוחצירא שליט"א, מ"מ וסגני ראש העיר, חברי מועצת העיר, ח"כ (לשעבר) מאיר שטרית ובני המשפחות השכולות.

לאחר צפירת הדומייה ומרוץ הלפידים של ספורטאי יבנה נפתחו אירועי יום הזכרון במסכת "הקריאה לזכור" שכללה קטעי קריאה ושירה בהשתתפות להקת הנוער העירונית ובוגרי הלהקה ובבימויו של אריק יעקבוביץ'. את הארוע הנחה הזמר יהורם גאון שריגש את הקהל עם השירים ''בלדה לחובש'' ו"המלחמה האחרונה". ראש העיר, צבי גוב-ארי, אמר בטקס כי "עם ישראל באשר הוא מאוחד בהתייחדותנו עם זכרם של חללנו אשר חרפו נפשם במלחמות, בשדות הקרב, בארגוני המחתרת, בפעולות התגמול ובביטחון השוטף, נרכין ראש לזכרם ולזכר חללי פעולות הטרור והאיבה. אנו בני העם הזה יודעים כי מדינת ישראל קמה, התפתחה ומשגשגת לתפארת בזכות המסירות וההקרבה של אחינו השותקים לתמיד, רעינו, אהובינו, בנינו ובנותינו המביטים אלינו מעברו של מתרס החיים. נזכור את כולם, נרכין ראש לאות כבוד והערכה לזכרם". ראש העיר פנה למשפחות השכולות של העיר ואמר כי "הנצחת יקירכם מהווה אבן פינה בתהליך חינוכי המתבצע בכל חודש לבתי הספר השונים, הדבר נעשה בבית שהקמנו לזכרם, למענכם ולמען הנחלת הערכים של מסירות, ונכונות לעשות לביטחון מדינת ישראל גם ע"י הדורות הבאים של בני העיר. אני יודע שאין במעשה להסב מזור לתהום הכאב והצער אשר נפערה עם הליכתם ללא שוב של יקירכם, והלוואי ויכולתי לעוגן את אונייתכם השטה על ימות הצער, ומוכה בגלי זיכרון ללא הרף, לוואי ויכולתי להביאה אל נמל השלווה. אוכל רק יחד עם תושבי העיר להמשיך ולאמצכם לליבנו, ולנחמכם כי קורבן יקירכם כקורבנם של כל לוחמי עם ישראל התווה הדרך לקיומנו כעם בארץ ישראל".

במהלך הטקס נשאו דברים הרב הראשי ליבנה, דוד אבוחצירא שליט"א, יו"ר סניף יד לבנים, טובה זיו ששכלה את בנה סגן אורן זיו ז"ל שנפל בשנת 2000 ברמת הגולן, וסא"ל ינון אבוקרט, חברו לנשק של סגן זיו ז"ל. דניאל חולי, אביה של בר חולי ז"ל מקהילת המודיעין שנפלה בשנת 2014 קרא תפילת קדיש והרב חיים אריה-כהנא נשא תפילה "אל מלא רחמים" לזכר הנופלים.

במהלך הטקס נשאו דברים הרב הראשי ליבנה, דוד אבוחצירא שליט"א, יו"ר סניף יד לבנים, טובה זיו ששכלה את בנה סגן אורן זיו ז"ל שנפל בשנת 2000 ברמת הגולן, וסא"ל ינון אבוקרט, חברו לנשק של סגן זיו ז"ל. דניאל חולי, אביה של בר חולי ז"ל מקהילת המודיעין שנפלה בשנת 2014 קרא תפילת קדיש והרב חיים אריה-כהנא נשא תפילה "אל מלא רחמים" לזכר הנופלים.

ערב שירי לוחמים

בהיכל הספורט שבזי נערך אמש (ג') ערב שירי לוחמים עם הזמר יהורם גאון והזמרות דגנית ונורית. באירוע השתתפו מאות תושבים ששרו בצוותא את השירים המוכרים והאהובים שליוו את מלחמות ישראל ונחשבים לנכסי צאן ברזל. גאון שר את הבית החדש שכתבו עמוס אטינגר ואפי נצר לשיר ''גולני שלי'' בעקבות מבצע ''צוק איתן''.

מירוץ הלפיד לזכר הנופלים

בערב יום הזכרון התקיים בבית "יד לבנים" טקס זכרון לזכרם של 65 חללי מערכות ישראל בני יבנה. יו"ר סניף יד לבנים טובה זיו סיפרה לספורטאי מחלקת הספורט על הפעילות במקום ולאחריו נערך טקס להורדת הדגל לחצי התורן. הספורטאים הצעירים ממחלקת הנוער בכדורגל של מכבי יבנה ואליצור יבנה בכדורסל יצאו בליווי המאמנים למרוץ הלפידים המסורתי לזכרם של הנופלים. בראש טור הרצים עמד גם השנה סגן מנהל המחלקה לספורט, אבי אוחיון, אחיו הצעיר של יהודה ז"ל, שנפל במלחמת ההתשה.

בית 'יד-לבנים' פתוח ביום הזכרון

תושבים רבים ומשפחות שכולות ביקרו הבוקר ביום הזכרון בחדר ההנצחה "יד לבנים" שבספרייה העירונית. בחדר ההנצחה מונצחים בני יבנה שנפלו במערכות ישראל ולציבור ניתנה אפשרות להכיר את סיפורם האישי.

מתייחדים עם הנופלים

בחלקה הצבאית בבית העלמין ביבנה נערך הבוקר טקס ממלכתי צבאי ליום הזכרון בהשתתפות אלפי תושבים ובני המשפחות השכולות. הטקס התקיים במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, נציג כנסת ישראל, ח"כ אביגדור ליברמן, הרב הראשי ליבנה, דוד אבוחצירא שליט"א, בכירים בכוחות הביטחון ובני המשפחות השכולות. במהלך הטקס נערך ירי כבוד, תפילת יזכור מפי הרב הצבאי, קדיש מפי גבי כהן, אחיו של רס"ר ששון כהן שנפל בשנת 1991 בלבנון. עמרי, בנו של רס"ן שמשון מוסאי ז"ל שנפל בשנת 2003 הדליק את אבוקת הזכרון. ראש העיר, צבי גוב-ארי הניח זר בשם עיריית יבנה, אלמנתו של כלאי הרב אוריאל מלכה שנפל בשנת 2010 באסון הכרמל הניחה זר בשם ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, אבי גמרסני הניח זר בשם ארגון נכי צה"ל, סנ"צ אלעד קליין, סגן מפקד תחנת משטרת רחובות ותושב יבנה הניח זר בשם משטרת ישראל, האחים לבית וורקנך שאחיהם טוראי אייזוך (איציק) וורקנך ז"ל נפל בשנת 2007 הניחו זר בשם ארגון יד לבנים ותא"ל דורון הניח זר בשם צה"ל. חניכי שכבה ט' בתנועת 'הנוער העובד והלומד' קיימו את מבצע "זר לנופל" המסורתי והחל משעות הבוקר חילקו פרחים למשפחות השכולות בבית העלמין.

פורסם בתאריך:15/05/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.