חדשות


רבים מבני הקהילה האתיופית תושבי יבנה ובראשם הקייסים וזקני העדה צעדו בתהלוכה לרגל ציון חג הסיגד

קהילת יוצאי אתיופיה תושבי יבנה והסביבה צעדו בתהלוכה ברחובותיה הראשי של העיר יבנה, לרגל ציון חג הסיגד. חג הסיגד נחשב לאירוע החשוב ביותר של יהודי אתיופיה. החג הוכר כחג לאומי בישראל במטרה להביא למרכז השיח הציבורי הישראלי את תרבותה ומורשתה של קהילת יוצאי אתיופיה ולחשוף את הפן החיובי והחשוב של הקהילה בפני החברה הישראלית.

העיר יבנה בראשותו של צבי גוב-ארי, נמנית בין המובילות בקיום חג הסיגד ע"י הפעלת מגוון פעילויות בנושא מורשת יהדות אתיופיה הן ברמה העירונית והן בכותלי בתי הספר.

הטקס המסורתי נערך במתנ"ס נאות שז"ר בהובלת מוקד הקליטה עירוני בשיתוף גורמים עירונים וקהילתיים: אגף הרווחה, פרויקט פאקט, תנועות נוער, מתנ"ס נאות שז"ר, פעילי הקהילה ומשטרת יבנה. התהלוכה יצאה ממרכז תרבות ליוצאי אתיופיה ברחוב הדרור עד מתנ"ס נאות שז"ר, תוך שירה וריקודים מסורתיים. משטרת יבנה בפיקודו של רפ"ק אלון שמעוני ליוותה את האירוע. "קיום התהלוכה הינו הדבר החשוב ביותר לציון חג הסיגד ונועד להגביר את המודעות בקרב האוכלוסייה", אומר אנגדאו יעקב , מנהל מוקד קליטה ליוצאי אתיופיה בעיריית יבנה. בטקס במתנ"ס השתתפו מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות, סגן ראש העיר, ד"ר אהוד ויצמן, חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת העלייה והקליטה, שחר סימנה, הקייסים, זקני העדה וצעיריה. במהלך המופע הוצגו ריקודים מסורתיים, הוקרן סרטון מרגש על עליית יהודי קווארה.

מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות אמר כי בטקס כי "העיר יבנה זכתה לקלוט קהילה חמה המהווה חלק חשוב מהחברה הישראלית. שימור המסורת של הקהילה והאחדות הם מרכיבים משמעותיים בעשייה העירונית, העירייה משקיעיה משאבים רבים ומפעילה קורסים ופעילויות רבות לטובת הקהילה בכל הגילאים".

חבר המועצה שחר סימנה המשמש כיו"ר ועדת הקליטה העירונית ציין כי האירוע נועד להזכיר את המסורת וכי החג הפך לאירוע ממלכתי אשר מטרתו להנחיל את המורשת המפוארת של העדה האתיופית. סימנה ציין כי הקהילה ביבנה מצליחה להשתלב בהצלחה בחברה ובעיר והודה לקייסים המסמלים את חג הסיגד ולכל אלה אשר עסקו בארגון האירוע המרשים". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.