חדשות


שבוע היזמות העולמי בבית-הספר ''רמות-ויצמן''

ב-138 מדינות ברחבי העולם ציינו השבוע את שבוע היזמות העולמי. תחת הרעיון "השאר את חותמך". בבית ספר המ"מ יסודי "רמות ויצמן" ביבנה מאמינים ומחנכים את התלמידים ליזמות בתחום החברתי, הקהילתי והלימודי.

בתי הספר בעיר יבנה נמצאים בעיצומה של מהפכה חינוכית אותה מוביל ראש העיר, צבי גוב-ארי, במסגרתה מתחולל שינוי בשיטת הלמידה, מעבר ללמידה משמעותית המעוגנת ביצירת התנסות של התלמידים ומלווה בזהות חדשה וייחודיות של כל אחד מבתי הספר.

שבוע היזמות נפתח בטקס חגיגי בבית ספר רמות-ויצמן במהלכו הציגו תלמידי 'ועדת יזמות' את העקרונות והערכים על-פיהם פועלים היזמים, ביניהם יצירתיות, חשיבה ביקורתית, עבודת צוות, התמודדות עם כישלון ועוד. התלמידים השתתפו בפעילויות מגוונות, תלמידי כיתות ג' השתתפו בסדנאות לפיתוח החשיבה היצירתית ובשכבת כיתות ד' נחשפו התלמידים לספרים וסיפורים על ילדים יזמים.

את עיקר תשומת הלב מיקדו הורים ויזמים מהקהילה המקומית אשר נפגשו עם התלמידים וסיפרו על חוויותיהם והיוזמות האישיות. התלמידים נפגשו עם יזמים מחברת spaceil המשתתפים בתחרות בינלאומית שיזמה חברת ''גוגל'' לשיגור חללית לירח. החברה שמה למטרה לשגר את החללית וכך לתרום לחברה הישראלית על ידי קידום החינוך המדעי- טכנולוגי ועידוד החדשנות המדעית בארץ.

שרון מועלם שיתפה במיזם ספורט אינטרנטי המאפשר לאנשים לערוך אימוני כושר בזמנם הפנוי דרך רשת האינטרנט. שרון סיפרה על שלבי התפתחות המיזם, הדרך למימוש הרעיון, הקשיים והדרכים להתגבר עליהם. מרגש במיוחד היה סיפורה של שרית מאור, אם ל-4 ילדים, אשר ייסדה את חנות "מעגלים" - חנות ביתית לביגוד, אביזרים ומתנות לתינוקות. שרית סיפרה כיצד ''נולד'' הרעיון, על העבודה עם שותפה עסקית, יצירת קשרים עם ספקים, שיווק ועוד.

מנהלת ביה"ס, עמליה סוויסא ציינה כי המפגש עם היזמים עורר סקרנות בקרב התלמידים. "ביה"ס מעודד את התלמידים להיות מעורבים ויזמים בחברה ובקהילה. תהליכי הלמידה מהווים מנוף להמשך עשייה חינוכית בכיוון זה, שעיקרה מעבר ללמידה חוויתית. נמשיך בתהליך ההטמעה והייחודיות תוך יצירת זהות בית-ספרית". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.