חדשות


תהיו לנו בריאים:

תלמידים מיבנה מוסמכים כשגרירים של בריאות

בעיר יבנה פועלת תכנית עירונית לקידום אורח חיים בריא בקהילה. פרויקט ''שגרירי בריאות'' בהשתתפות תלמידי מחויבות אישית הוא אחד המיזמים היפים ופועל ביוזמת ארגון 'נטלי' ובשיתוף סניף הסופרפארם המקומי ומתנ"ס נאות-שזר.

בבתי הספר התיכונים מאותרים תלמידים הרואים את עצמם שותפים בהקניית אורח חיים בריא לקהילה, חלקם אף רואים את עתידם בעולם הרפואה והווטרינריה.

התלמידים נפגשים למפגש שבועי במתנ"ס נאות-שזר לומדים את מערכת גוף האדם ותפקודה, מקבלים הרצאות בנושא אורח חיים בריא וחשיבותו, סכנות סכרת, לחץ דם גבוה, משקל, לומדים למדוד BMI ועוד.

ידע זה משרת אותם כאשר יוצאים להתנדב בסופרפארם שם מנגישים את הידע לקהל. התלמידים בונים מצגות בנושא בריאות, תזונה, נזקי אלכוהול וסמים, צריכה של מתוקים וסכרת ועוד. את הידע מנחילים בכיתות האם שלהם, בשכבה בבית הספר ובכיתות בתי הספר היסודיים.

בפרויקט שותפים תלמידים מכל בתי הספר בעיר - בית הספר גינסבורג האלון, גינסבורג האורן ותיכון נריה. כולם כאחד רואים את חשיבות הקניית ערכי שמירה על הבריאות בקרב הקהילה.

מנהלת מתנ"ס נאות-שזר, סמדר נבון מספרת: ''במסגרת הפעילות הענפה אשר מוביל מתנ"ס נאות שז"ר בנושא הקניית אורח חיים בריא עם הקהל הבוגר והאזרחים הותיקים, גם לדור הצעיר יש את המקום שלו. אנו קוראים כבר עכשיו לתלמידי כיתות י' לפנות לרכזות מחויבות אישית בבתי הספר ולהצטרף לפרויקט יוקרתי וחשוב זה". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.