חדשות


מנהל אגף שח"ר במשרד החינוך: 

"יבנה היא דוגמה מצוינת להשקעה בחינוך"

"העיר יבנה מציגה רף מאוד גבוה בטיפול בילדים ונוער", כך אמר מנהל אגף שח"ר במשרד החינוך, יעקב טוויל, בתום ביקור ביבנה יחד עם הצוותים המקצועיים במשרדו.

אגף שח"ר נחשב ליחידה מרכזית במשרד החינוך ומעמדו מתבטא בין היתר באחריותו לטיפול בילדים ונוער בסיכון, מניעת נשירה מבתי ספר, תוכניות לקידום הישגים ועוד.

בישיבת עבודה שנערכה בלשכתו סקר ראש העיר, צבי גוב-ארי את יעדי החינוך והחזון החינוכי תוך שימת דגש על הטיפול בפרט. גוב-ארי ציין כי העירייה משקיעה משאבים רבים במערכת החינוך ומפעילה פרויקטים אשר נועדו לצמצם את הפערים החינוכיים של התלמידים, למנוע נשירה גלויה וסמויה ממערכת החינוך, להביא לגידול באחוז הזכאים לבגרות מלאה ואיכותית ולהרחיב את שיעור הפונים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה. בביקור השתתפו מנהל אגף שחר במחוז המרכז, חיים שרעבי, מפקחים ארציים באגף שח''ר, ראש מינהל החינוך, רות שרעבי ומנהלת מיט"ל, גיטי גולן.

ראש העיר אמר בישיבה כי "המערכת העירונית פועלת מתוך אמונה כי כל תלמיד יכול להגיע לנקודת זינוק שוויונית ולמימוש עצמי. שיעור הנשירה ביבנה עומד על 0.8% בלבד, פועל יוצא ממגוון רחב של שירותים שאנו מפעילים. כאן לא מוותרים על אף ילד".

בעיר פועלים מרכזים מקצועיים ותכניות לאוכלוסיות השונות, בין היתר, המחלקה לייעוץ וטיפול לילד (מיט"ל), מועדוניות ופנימיות יום, מרכז למידה טספצ'ין, מרכז חינוכי קדימה-יובל, חונכות אישית למניעת נשירה, מרכז משאבים לסגירת פערים לימודיים, כיתות תלם, אתגר (אומץ) ומב"ר, מפתן ארזים, ארגוני מתנדבים בחינוך כגון צהלה, גמלא, ידיד לחינוך ועוד.

לצד כל אלה הציג ראש העיר את התכניות לטיפוח מצוינות בקרב תלמידים מצטיינים, כגון תכנית ''נס טכנולוגיות'', לימודי מוסיקה ומחול בבתיה"ס היסודיים, שיתוף הפעולה עם מכללת שנקר בתיכונים, תכנית 'תעשידע' בכיתות ד' לחשיפת התעשייה, קורסי גישור בשכבת כיתות ה' ועוד.

בישיבה הוצגו נתונים מרשימים על הישגי מערכת החינוך העירונית: שיעור הזכאות לתעודת בגרות בשנת הלימודים תשע"ב עמד על 90% בתיכונים האלון והאורן ו-88% בתיכון נריה. דגש מיוחד ניתן לבוגרי חטיבות הביניים אשר למדו בכיתות ייעודיות הממומנות על-ידי העירייה ומשרד החינוך (כיתות אתגר/אומץ, מב"ר ותלם) בהם נעשה מאמץ מיוחד למיצוי כישוריהם והגברת יכולתם להתמודד בהצלחה עם בחינות הבגרות.

נתוני הזכאות לבגרות בתשע"ב מלמדים כי תלמידי כיתות אתגר ומב"ר (מסלול בגרות רגיל) רשמו הישגים נאים: בתיכון נריה -83% ו-96% בהתאמה, תיכון האלון- 63% ו-99% ובתיכון האורן-57% ו-96%. נתון נוסף שהוצג היה שיעור הגיוס לצה"ל מכלל השנתון שעמד על 89.2%. בהמשך היום נחשפה המשלחת לפרויקטים חינוכיים מיוחדים המופעלים בבתי הספר ובגני הילדים, וחבריה ביקרו בכיתת אתגר בתיכון האלון, בגן המדעי-טכנולוגי ובסדנת המכונאות בביה"ס מפתן ארזים.

"רצף התכניות החינוכיות ביבנה נבנה עם משנה סדורה ובהתאם ליעדים נכונים וברורים", אמר טוויל והוסיף כי "מה שראינו כאן מרשים בכל קנה מידה, יבנה מציגה רף מאוד גבוה בטיפול בילדים ונוער. מדובר בעיר שהיא דוגמא נפלאה להפעלת שיטות עבודה ותכניות חינוכיות התורמות לכלל האוכלוסייה. יש כאן קרקע פורייה וראש עיר המכיר בערך החינוך לבניין הדורות הבאים לצד צוות עירוני נאמן. כל השקעה בעיר באה לכדי ניצול מיטבי לטובת התלמידים ונמשיך לעמוד לצד העירייה". ראש אגף שח"ר הבטיח לבחון בחיוב את דרישותיו של ראש העיר, בין היתר פתיחת כיתות אתגר נוספות, הוספת מתרגלים לכיתות ושעות תגבור לקראת מבחני הבגרות.



 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.