חדשותעיריית יבנה משקיעה בצעירים: בני נוער מיבנה השתתפו בסמינר מנהיגות ומעורבות חברתית

כ- 40 תלמידי בתי הספר העל יסודיים ביבנה השתתפו בשבוע החולף בסמינר מנהיגות בן שלושה ימים ביישוב תל-חי שבצפון. הסמינר מהווה אחת היוזמות של פיתוח מרחב החינוך בעיר בהובלתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי. משתתפי הסמינר ממלאים תפקידים בפרלמנט הנוער העירוני ובמועצות התלמידים בבתי הספר.

עפ"י החלטתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי הוחלט השנה להרחיב ולהעצים את פרלמנט הנוער ומועצות התלמידים ולהעניק לבני הנוער הדרכה וליווי מקצועי ע"י חברת LEAD המתמחה בהובלת בני נוער למעורבות ומנהיגות אזרחית. ראוי לציין בהקשר זה כי ראש העיר תומך ומקדם את נושא מנהיגות הנוער בצורה עקבית, מתוך חזון ומטרה לקדם את בני הנוער ולהעניק להם את הכלים אשר יכשירו אותם להיות מנהיגי העתיד.

ימי הסמינר הוקדשו למגוון פעילויות בתחום המנהיגות, המעורבות האזרחית ועבודה על פרויקטים עירוניים של התלמידים במהלך השנה. פתיחת הסמינר הוקדשה לפעילויות היכרות וגיבוש קבוצה ובהמשך התקיימו מגוון רחב של סדנאות המקנות כלים פרקטיים לפיתוח מנהיגות. במהלך הפעילויות התלמידים נדרשו לעמוד מול קהל, ''לחשוב מחוץ לקופסא'', להנהיג קבוצה ולהובילה.

ביום השני הועברה סדנת ODT - סדנא בה התלמידים נדרשו לביצוע פעילויות מאתגרות ומהנות בתחנות בדגש על שיתוף פעולה, עבודת צוות ופתרון בעיות מורכבות. באמצעות סימולציות ומודל להצבת יעדים והכנת תכנית להשגתם, יישמו התלמידים את הכלים שקיבלו והתחילו לפתח פרויקטים עירונים עתידיים לטובת בני הנוער בעיר. בין הפרויקטים שהוצעו: יריד תעסוקה לנוער, העלאת המודעות לזכויות הנוער בתחום התעסוקה, חשיבה על מקומות בילוי בסופי שבוע, כרטיס הטבות ועוד. לכל פרויקט הוקם צוות אחראי שהציג לשאר הקבוצה את הרעיון, התלמידים העלו יתרונות וחסרונות עבור כל פרויקט ויחד התדיינו כיצד להמשיך ולפתח את הפרויקטים.

במקביל, נעשה שיתוף פעולה יחד עם הרשג"דים של תנועת הצופים – שבט רעות, הועברה לתלמידים "פעולת אקטיביזם" – שמטרתה לחבר את הנוער למציאות היום-יומית הפוליטית והמדינית ולהיות מעורבים מבחינה חברתית.

ביום האחרון יצאו התלמידים לטיול במסלול הליכה מרהיב ומאתגר בנחל הבניאס, בסיומו הגיעו לקיבוץ שאר יישוב ואנדרטת הזיכרון לחללי אסון המסוקים שם עמדו דקת דומייה לזכר הנופלים.

מדוברות העירייה נמסר כי הסמינר תרם רבות וגיבש את התלמידים כמועצה בית ספרית ועירונית עובדה שתתרום להמשך פיתוח יעיל ומוצלח. עוד נמסר כי התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה פורה של אגף החינוך ומחלקת הנוער העירונית.

פורסם בתאריך: 21/02/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.