חדשות


הסיירת הירוקה של בית הספר "פרדס צפוני"

בבית הספר היסודי מ"מ 'פרדס צפוני' ביבנה פועלת קבוצת מצוינות במדעים הנקראת "סיירת ירוקה". התלמידים משכבת כיתות ד' עד ו' נפגשים עם רכזת מקצוע המדעים, קרן בן-יצחק, לפעילויות ולמידה ''אחרת''.

כחלק מתפיסת ביה"ס, בניהולה של מירה צדוק, לקידום פיתוח מנהיגות צעירה בקרב התלמידים, מתקיימת אחת לחודש פעילות ייחודית בנושא המנהיגות בהנחייתו של מדריך מטעם הקרן הקיימת לישראל קק"ל. הלימוד מתבצע בגן ''ארץ ישראלי'' שהוקם על-ידי התלמידים בחצר בית הספר.

כחלק מתהליך הלמידה, תלמידי "הסיירת הירוקה" הקימו בחצר גינה אקולוגית הבנויה על-בסיס שימוש חוזר בבקבוקי פלסטיק. בגינה ניטעו שתילים של חסה, בצל ירוק וכרובית. התלמידים השקו את הצמחים רק פעם אחת וסגרו את הבקבוק. מכיוון שהבקבוק אטום, הוא יוצר בתוכו מערכת אקולוגית עצמאית ונפרדת, בה הצמחים יכולים לשרוד באמצעות פוטוסינתזה ומיחזור חומרים מזינים.

''הלמידה הופכת למשמעותית כאשר התלמיד נדרש לפתח יכולת חשיבה עצמאית המבוססת על חקר, ניסוי והסקת מסקנה", סיפרה מנהלת ביה"ס, מירה צדוק שהוסיפה כי הגינה האקולוגית היא אמצעי נוסף באמצעותה אנו מנחילים לתלמידים מושגים וערכים חשובים כמו אחריות, תכנון, שיתוף פעולה, אהבה לסביבה ועוד". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.