חדשות


דליה יעקובי רכזת סל תרבות

אלפי תלמידים ביבנה נהנים משפע מופעי תרבות ואמנות

אלפי תלמידים ביבנה נהנים מתכנית ''סל תרבות'' לחינוך לאמנות הפועלת במסגרת החינוך הפורמלי. תלמידי העיר, מגן חובה עד כיתה י''ב, נחשפים למופעים בתחומי האמנות השונים. מטרת פעילות היא הרחבת אופקים, העשרה רוחנית, הגברת המעורבות החברתית, פיתוח טעם וחוש ביקורת.

כ-6,500 תלמידים בכל שכבות הגיל נחשפים בשנת הלימודים הנוכחית למופעים בשלוש שפות אמנות. בטרם בחירת המופעים נבחנים הערכים האמנותיים והחינוכיים של ההצגות, מתוך מטרה לעודד את התלמיד לחשיבה ולהתבוננות בעולם הסובב אותו ובעצמו. ''המטרה היא לעודד תלמידים לקריאה, הן באמצעות מפגשים עם סופרים והן באמצעות צפייה במופעים, אשר עובדו על-פי טקסטים ספרותיים", אומרת דליה יעקובי, רכזת סל תרבות עירוני ממתנ"ס נאות-שזר ומוסיפה כי "אנו מקפידים על בחירות אמנותיות שיהלמו את גיל התלמידים ואת צרכיהם הקוגנטיביים והרגשיים".

השנה התמקדה התוכנית בנושא 'האחר הוא אני', במסגרתו צפו הילדים גם במפגש המחול "שני עולמות" של רקדן חירש ורקדנית שומעת שריגשו את הילדים שנחשפו לשפת הסימנים והיכולת לגשר בין העולמות גם בתחום זה.

ילדי הגנים נפגשו בגן עם הסופרת היבנאית אתי שחר, יצאו לצפייה ביצירה הנפלאה של בלט פאנוב בהיכל התרבות, ובמהלך חודש מרץ יצפו במופע מוזיקלי בגן ובהצגה "המפוזר מכפר אז"ר". בנוסף, יפגשו הילדים עם האמן הקריקטוריסט ציקון ארקדי ועם סופרים רבים כגון רבקה מגן, עפרה גלברט, דורית אורגד, אורית רז ועוד.

תלמידי א'-ג' צפו בהצגה "פרח נתתי לנורית" של תיאטרון הקיבוץ בשיתוף תיאטרון גושן המביאה את שירי הילדים הקלאסיים של מרים ילן-שטקליס אל הבמה.

במהלך השנה ישתתפו תלמידי א'-ד' במופע המחול "החתול במגפי הקסם" בעיבוד חדש וססגוני המתרחש בספרד הקסומה של המאה ה-18. המופע מעלה בפני קהל הצופים שאלות בנוגע לחשיבותה של האמת והמחשבה אל מול כוחו ההרסני של שקר וכוח פיזי היוצא מכלל שליטה. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.