חדשותבוגרי מגמת אלקטרוניקה בתיכון "האורן" במקום השני בתחרות ארצית לפרויקטי גמר

רובוט שמשחק סנוקר? יש דבר כזה! ביום שלישי שעבר (31.5) התקיימה תחרות רובוטיקה ארצית לבתי ספר ומכללות בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב. בתחרות השתתפו כ-60 בתי ספר תיכוניים, מכללות ומגמות להנדסאים מרחבי הארץ וביניהם גם תלמידי מגמת אלקטרוניקה בתיכון 'האורן' מיבנה בהדרכתו של המורה לאלקטרוניקה ומחשבים רפי אמסלם.

ראש העיר, צבי גוב-ארי בירך השבוע את התלמידים, את מנהלת בית הספר, אורית גור-כהן והמורה רפי אמסלם ואמר כי "חשיפת הנוער לתחומי המדעים המדויקים, המתמטיקה והפיזיקה מאפשרת ליהנות מתוצרים אשר ישפיעו הן על האנושות והן על הפרט. נמשיך להעניק לבתי הספר ולתלמידים את הכלים המקצועיים, להשקיע בחינוך ובעידוד מצוינות והישגיות".

חברי הקבוצה ממגמת האלקטרוניקה ניר שרף, אביב ממון, שחר עמית ומתן אסא הציגו ביום התחרות בביתן המגמה את הרובוט הייחודי שבנו ומשחק סנוקר. הרובוט מתנהל בצורה אוטונומית מסביב לשולחן, נוסע קדימה, אחורה לצדדים, מחשב צעדים ומנהל מערכת מצלמות, חיישנים ומנועים, מכה בכדור הלבן ומכניס את הכדור האדום לחור. בשילוב של מתמטיקה ותורת המשחקים הרובוט יודע לחשב מי מהכדור הראשון ומי הכדור השני שיכנס לחור וכן הלאה.

הפרויקט משלב נושאים רבים כגון קינמטיקה, מתמטיקה, אלקטרוניקה ושפות תכנות שהקנו למגמה מקום של כבוד בקרב המגמות המצטיינות בארץ. "הרובוט הוא תוצר של ימים ולילות של עבודה על פרויקט הגמר של חברי הקבוצה, הרובוט משלב מערכות הנעה, חיישנים ומצלמות, מנועים לינאריים וכרטיסי מחשב", מספר המורה רפי אמסלם. ואכן, הרובוט המקורי הרשים את המבקרים והשופטים, באיכותו ובביצועיו וכמובן כתיבת התוכנה והפתרונות היצירתיים במערכת המסובכת שהגיעו לרמה הגבוהה ביותר.

הודות לעבודת צוות, התמדה מקוריות יצירתיות ושליטה בחומר הצליחו התלמידים להגיע להישג מרשים, הרבה בזכות התמדתו של המורה רפי שפעל בסבלנות אין קץ, עידוד ברגעי משבר ומתן חופש פעולה ומחשבה לתלמידים הצעירים והמוכשרים.

במהלך התחרות נשאלו התלמידים על שפות התכנות, האמצעים והטכנולוגיה בהם השתמשו וזכו לשבחים רבים מהבוחנים והמבקרים הרבים. הנהלת בית הספר ברכה את המורה רפי אמסלם, את בוגרי המגמה הזוכים וכן את תלמידי המגמה שהצטרפו לצוות המייצג, סייעו ועזרו רבות במהלך ההקמה וביום התחרות.

מעיריית יבנה נמסר כי בבית הספר האורן פועלות מגמות ייחודיות בתחומי התקשורת (מסלול קולנוע ורדיו), מגמת מדעי החברה במסלול מגדר ומגמת אלקטרוניקה ומחשבים. בית הספר מעודד את תלמידיו לחשיבה יצירתית, עבודת צוות ופיתוח יוזמות.

פורסם בתאריך:07/06/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.