חדשותמפקחים בכירים ממשרד החינוך התרשמו מתכנית קהילה מקצועית לומדת בבית ספר 'רבין' ביבנה

מפגש למידה מחוזי של הפיקוח הבכיר במשרד החינוך בנושא "התבוננות בזירות למידה ושיח מתמטי" התקיים בשבוע שעבר בבית ספר היסודי ''רבין'' ביבנה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי.

בביקור השתתפו מפקחים מהמחוז וממטה משרד החינוך, ביניהם מפמ"רית מתמטיקה בבתי הספר היסודיים, ד"ר דורית נריה, מפמ"רית מתמטיקה בביה"ס על-יסודיים, נרית כץ, מנהלת אגף מדעים, גילמור קשת וסגנית יו"ר המזכירות הפדגוגית, רחלה שיפר. המפקחים התרשמו מקרוב אחר תכנית הקהילה המתמטית המתקיימת בעיר יבנה, במסגרתה נפגשות המורות למתמטיקה והרכזות מבתי הספר היסודיים בעיר. במהלך המפגשי ם בהנחייתה של ד"ר דליה חן, הממונה על הוראת המתמטיקה בבתי הספר היסודיים במחוז, והמדריכה, עדי ערקי, מתרגלות המורות שיח מתמטי עם תלמידים. את מפגש הלמידה הנחו ד"ר חן ומפקחת בתיה"ס, כוכבה ברק.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הציג את נתוני התפתחות המרשימה של העיר יבנה בשנים האחרונות וסקר את ההשקעות הרבות של הרשות בתחום החינוך בכלל והחינוך המדעי- מתמטי בפרט. ראש העיר אמר כי תקופה זו מאופיינת בהתפתחות מואצת של הטכנולוגיה והדבר מחייב את כלל הגורמים העוסקים בהוראה בהתעדכנות מתמדת על-מנת למנוע גלישה של התלמיד למרחב לא רלוונטי. "אנו מאמינים כי לכל תלמיד צריכה להינתן האפשרות ללמוד ולהיות חשוף לאתגרים לימודיים שיתנו בידו את ההזדמנות להתקדם לרמה גבוהה יותר של מצוינות", אמר גוב-ארי והוסיף כי "מטרתנו לעורר בתלמידים השראה, דימיון ויכולת למידה ולהעניק להם את ארגז הכלים הטוב ביותר לעולם הצועד במהירות קדימה".

מנהלת ביה"ס, עינת פוטרמן הציגה את בית הספר תוך שימת דגש על מנהיגות ארגונית מבוזרת והתמקדות בניהול תחום המתמטיקה בביה"ס. גולת הכותרת של המפגש הייתה הדגמה של שיעור פרטני בנושא צריכה נבונה וכדאיות ע"י רכזת המתמטיקה בבית הספר, אורלי אפלבוים-ונטורה. בתום השיעור ניהלה ד"ר דליה חן דיון עם נציגות מן הקהילה המתמטית שעסק בתפקידו של המורה בניהול השיח המתמטי בשיעור. השיח המקצועי היה שזור בכל הרבדים: בדיון של התלמידים בינם לבין עצמם, של התלמידים עם המורה ובדיון של ד"ר חן עם הרכזות.

פורסם בתאריך: 07/03/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.