חדשותגינון עירוני לכבוד ט"ו בשבט בבית הספר "הירוק" ע"ש רבין

בבית הספר "הירוק" ע"ש רבין ביבנה מקדמים את נושא "הקיימות כאורח חיים" בכל הזדמנות. ט"ו בשבט הוא חג שמציינים בו יום הולדת לאילנות אך גם מוקירים תודה לסביבה ומעריכים את הקיים. לכבוד ט"ו בשבט חשבו בבית הספר על דרכים לגדל גידולים חקלאיים בשטח מצומצם, להוסיף מגוון מינים וצמחים ולהוסיף נוף ליופי הבריאה. חביות שתילה מהוות דוגמה ממשית לחזון זה.

כחלק מפעילות "הקשר הר-דורי" שמתקיים בבית הספר הזמינו לכבוד ט"ו בשבט את הסבים והסבתות, אמהות ואבות, ילדים שהם הנכדים לפעילות מותאמת ונגישה לכל הגילאים שתילה בגבהים שונים לאורך החביות. "כך העמקנו שורשים גם מבחינה משפחתית וגם מבחינה סביבתית", אמרו בבית הספר.

החביות מאפשרות גידול רב של צמחים בשטח של 1 מ"ר. שיטת גידול זו נקראת גם גינון אנכי- ורטיקלי. בתוך כל חבית מסתתר גם "מפעל" לייצור קומפוסט כך שאת שאריות המזון ילדים יוכלו לפנות לצינור במרכז החבית אשר יספק חומרי דישון לצמחים ששתלנו. את החביות אפשר להניח במרפסת, בגינה ובכל מקום שיש מספיק שמש - ניתן לגדל ירקות, תבלינים ופרחים ולהנות בזמן קצר יחסית ממטעמים. הודות למנהלת ביה"ס עינת פוטרמן וספירית רוטמן – מובילת המועצה הירוקה הצליחו להגשים את אחד החלומות והיעדים של ביה"ס.

בבתי הספר בעיר ובגני הילדים התקיימו בשבוע ט"ו בשבט מגוון פעילויות בשיתוף פעולה עם מחלקת הגינון בעירייה, בניהולו של אפי נסימי. צוות עובדי העירייה סיפקו למוסדות שתילים וצמחים והילדים עסקו בטיפוח הגינות, שתילה ונטיעה.

פורסם בתאריך: 16/02/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.