חדשות


פרס יוקרתי בתחרות רובוטיקה - FLL לתלמידים המחוננים מיבנה

הרובוטיקה בשירות בני הגיל השלישי

קבוצת תלמידים מחוננים מכיתות ז'-ח' ביבנה זכתה ב''פרס השופטים'' בתחרות רובוטיקה שנערכה לאחרונה בהשתתפות עשרות קבוצות מחוננים מרחבי הארץ.

תכנית FLL בחסות הטכניון בחיפה חושפת תלמידים צעירים לעולם של אתגרים הנדסיים על ידי תכנות ובניית רובוט אוטונומי לביצוע מספר משימות. בהנחיית מדריכים ודמיונם הרב של התלמידים, מגלות קבוצות FLL עולם מרגש של אפשרויות ולומדים גם את מהות התרומה לקהילה.

המרכז העירוני ביבנה לתלמידים מחוננים הוקם לפני שמונה שנים במרכז "אשכולות פיס" למדעים וטכנולוגיה ביוזמתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי ומיועד לתלמידים מחוננים מבתי ספר היסודיים וחטיבות הביניים.

בתחרות שהתקיימה בתיכון מו"ר ברעות הושם דגש בתחרות על פיתוח פתרונות חדשניים לשיפור איכות החיים בקרב בני הגיל השלישי. תלמידי קבוצת המחוננים ממרכז 'אשכולות הפיס' למדעים וטנולוגיה ביבנה בניהולה של תמר בן-שבת, זכו בפרס השופטים על פיתוח פתרונות לשיפור איכות חיים בקרב קשישים. הפרס ניתן על עבודה מושקעת ומצטיינת במכלול הקטגוריות- מבנה ותכנות הרובוט, ביצועים במשטח המשימות ועבודת צוות.

פרויקט הרובוטיקה עסק בערכי עזרה לזולת ובמיוחד בשאלה כיצד הרובוטיקה תוכל להטיב על האנשים היקרים לנו כל-כך. התלמידים חקרו בעזרת שאלונים את הצרכים של האוכלוסיה והגיעו למסקנה שאחד הגורמים העיקריים ל''שמחת חיים'' בקרב בני הגיל השלישי הינו הקשר עם הנכדים, הילדים וסביבתם הכללית. לאחר בדיקה נמצא כי "הבעיה העיקרית" טמונה בידע של בני הגיל השלישי בתפעול של אמצעי הקשר החדשים כגון פייסבוק, דואר אלקטרוני, סקייפ ואפלקציות. הפתרון שנבנה הוא הקמת אתר אינטרנט לבני נוער אשר יספק להם מערכי שיעור ללימוד של בני הגיל השלישי הנמצאים בסביבתם. התלמידים מיבנה בנו מערכים, נפגשו עם מומחים מהאקדמיה והפדגוגיה הטכנולוגית והכינו תשתית לבניית האתר. ההכנה לתחרות הונחתה על ידי המורה רמי חדאד מחברת רובוטיקס. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.