חדשות


חינוך לאיכות ומצויינות: טקס הענקת פרס החינוך היישובי המחוזי לעיר יבנה

פרס החינוך המחוזי לשנת 2013 הוענק ביום חמישי 31.10.13 לראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי. העיר יבנה מועמדת כעת לזכייה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך, בפעם השנייה בתולדותיה.

מערכת החינוך העירונית מעלה על נס את ערך המצוינות החינוכית ומגמת השיפור המתמיד, לצד דגש על היבטים ערכיים, מוסריים, חברתיים וקהילתיים. העשייה החינוכית בעיר משלבת מסגרות חינוכיות ומנגנונים ייחודיים הנותנים מענים הולמים לצורכיהם של הלומדים, ופועלים לטיפוח כישוריהם, ולמימוש יכולותיה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הציב את החינוך כיעד המרכזי בתוכנית העבודה העירונית, דבר אשר בא לידי ביטוי בהגדלת תקציב החינוך באופן משמעותי וחסר תקדים. תוכנית העבודה שמה דגש בעיקר על שיפור הישגים, שיפור סביבת הלמידה, העצמת כח ההוראה וקידום אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. על-פי התפיסה "שלא מוותרים לאף אחד ולא מוותרים על אף אחד", יזמה העירייה תוכניות חינוכיות ייחודיות, אשר הורידו את רמת הנשירה לאחוזים אפסיים, והביאו לשיפור משמעותי בהישגי התלמידים בכל שכבות הגיל.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי "תחום החינוך הוא מהמורכבים שיש בשירות הציבורי במטרותיו ובביצועו. הסיכוי לייצר קהילה מצוינת ומלוכדת, ברמה של עיר שלמה, יכול להתממש רק כאשר קיימת תפיסת עולם חינוכית ברורה ומוסכמת, ותכנון אסטרטגי - המבוסס על ההבנה שהחינוך הוא עתיר יעדים, רב-מערכתי, רב-תחומי וארוך טווח. יבנה פועלת מתוך נקודת מוצא זו כבר שנים רבות, דבר הבא לידי ביטוי בקביעה שיתופית של חזון, ערכי ליבה ויעדים". גוב-ארי הוסיף כי "חזון העיר יבנה לחינוך הוא פיתוח בוגרים ערכיים ותורמים לקהילה, מחוייבים למדינת ישראל, כשירים להצליח במציאות הדינמית של המאה ה- 21, מציגים מצויינות ושותפים פעילים ליצירה התרבותית בארץ ולהוקרתה. כל פעולה הנעשית בעיר נבחרת לאור החזון ויעדיו. הצלחנו למנף את מערכת החינוך העירונית ולהביאה להישגים ושיאים שלא נודעו בעבר. עיר עם מערכת חינוך חזקה אשר יודעת לקדם ולסייע לחלשים ומנגד לטפח את המצוינים. הבחירה ביבנה מעידה על דרך נכונה בה אנו צועדים וזוהי הזדמנות לומר יישר כח למנהלי בתי הספר, צוותי ההוראה, הגננות והסייעות, התלמידים, ההורים, אנשי אגף החינוך בראשותה של הגב' רות שרעבי ולמערך הפיקוח. אני גאה בכל אחת ואחד מהאנשים המסורים הפועלים במערכת החינוך העירונית". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.