חדשות


יבנה זוכת פרס החינוך היישובי המחוזי לשנת 2013

ועדת פרס החינוך היישובי של משרד החינוך בחרה בעיר יבנה כזוכת פרס החינוך המחוזי לשנת 2013 (תשע"ג) וכמועמדת לזכייה בפרס החינוך הארצי.

ועדת פרס החינוך התרשמה לטובה ממערכת החינוך העירונית אשר הציגה בהרחבה שישה קריטריונים עיקריים, חלקם מתייחסים לפעילות חדשה בחינוך, בעיקר בתחום של טיפוח צוותי הוראה ופיתוח מנהיגות חינוכית ומנהיגות צעירה וחלקם מציינים את הייחודיות של מערכת החינוך של העיר. כזכור, בשנת 2005 כבר זכתה העיר יבנה בפרס החינוך הארצי, לראשונה בתולדותיה, והמועמדות כעת מהווה ''תעודת כבוד'' נוספת לעיר ולמערכת החינוך שלה.

החינוך מהווה יעד המרכזי בתוכנית העבודה העירונית, דבר אשר בא לידי ביטוי בהגדלת תקציב החינוך בשנת 2012 באופן משמעותי וחסר תקדים לכ- 78,449,000 ₪. תוכנית העבודה שמה דגש בעיקר על שיפור הישגים, שיפור סביבת הלמידה, העצמת כח ההוראה וקידום אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. על-פי התפיסה "שלא מוותרים לאף אחד ולא מוותרים על אף אחד", יזמה העירייה תוכניות חינוכיות ייחודיות, אשר הורידו את רמת הנשירה לאחוזים אפסיים, והביאו לשיפור משמעותי בהישגי התלמידים בכל שכבות הגיל.

הקריטריונים שנבחנו ועל-פיהם מצאה ועדת הפרס את העיר יבנה ראויה לקבלת פרס החינוך היישובי המחוזי לשנת 2013 וכמועמדת לזכייה בפרס החינוך הארצי:

  1. מידת המעורבות והתמיכה האישית של ראש הרשות ושל מנהל החינוך היישובי בנושאי החינוך והתרבות ובביצוע של תכניות עבודה מוסדיות.
  2. הפעלת מסגרות ופעילויות תרבות, כגון חינוך בלתי פורמאלי, פנאי וספורט, תנועות נוער, ספריות השאלה ועיון וטקסים יישוביים.
  3. עידוד מעורבות ועדי הורים, גיוס של כלל התושבים לפעילות ביישוב והפעלת מתנדבים בקהילה.
  4. ביצוע תוכניות עבור אוכלוסיות בעלות צרכים ייחודיים, עולים ואוכלוסיות שאינן נכללות בחוק חינוך חובה.
  5. טיפוח צוותי הוראה והפעלת מרכזים מיוחדים עבורם.
  6. ביצוע תכניות לקידומה ולפיתוחה של מנהיגות חינוכית ומנהיגות צעירה.


 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.