חדשותראש העיר צבי גוב-ארי עירער ופרויקט פינוי-בינוי במתחם הכרמל בשכונת נאות-שזר יוכל לצאת לדרך

ועדת העררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה את בקשת הערעור שהגיש ראש העיר, צבי גוב-ארי ופרויקט התחדשות עירונית (פינוי-בינוי) במתחם רחוב הכרמל בשכונת נאות-שזר בעיר יוכל לצאת לדרך. הוועדה הורתה לוועדה המחוזית לבטל החלטה קודמת שקיבלה לדחות את התוכנית המוצעת במתחם.

מדובר במתחם הממוקם בין הרחובות הכרמל והגלבוע, בסמוך לשדרות העצמאות בעיר, הכולל 56 דירות בבנייני מגורים ו-6 חנויות. התוכנית שקודמה במתחם על-ידי חברת גרופית ואושרה על-ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, הציעה הריסה של בנייני המגורים הישנים ובנייה של 286 דירות חדשות ב-4 מגדלי מגורים בני 16-26 קומות. התכנית שומרת על רצועה ירוקה לאורך שדרות העצמאות ומציעה כניסה ויציאה נוספת מהמתחם במטרה לאפשר תנועה תחבורתית נוחה. בנוסף מתוכננים חניות תת-קרקעיות לבניינים החדשים.

התכנית שקידמה העירייה הוגשה לוועדה המחוזית אך זו החליטה לדחות אותה בטענה כי הצפיפות המוצעת גבוהה מידי. בעקבות דחיית התוכנית פנה ראש העיר באמצעות הוועדה המקומית לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית אשר קיבלה את עמדת הוועדה המקומית. ועדת המשנה לעררים קבעה כי על הוועדה המחוזית לשוב ולדון בתוכנית. בישיבת הוועדה המחוזית סוכם כי התוכנית תופקד בכפוף למספר תנאים. בדיון החוזר בוועדה המקומית נאמר כי הוועדה מכירה בחשיבות תהליכי התחדשות עירונית העוברים על העיר יבנה.

חשוב לציין כי דחיית הוועדה המחוזית את התוכנית, הגשת הערר למועצה הארצית והדיון המחודש בתוכנית על-ידי הוועדה המחוזית גרם לעיכוב של חודשים ארוכים בתוכנית. כעת יש להניח הוסרו המכשולים והתכנית תקודם לקראת מימוש.

ראש העיר צבי גוב-ארי הביע סיפוק מהחלטת ועדת העררים ואמר השבוע כי ''במסגרת תכנית כוללת בנושא פינוי-בינוי ברחבי העיר הצלחנו להביא מספר מתחמים להכרזה של משרד הבינוי ואלה נמצאים בהליכים שונים של התקדמות אל מול ועדות התכנון והדיירים. אנו משוכנעים שהתכניות ברות-יישום ואין ספק כי קיימת כאן הזדמנות בלתי רגילה עם יתרונות רבים בדמות מבנה חדש ומודרני, שטחי מגורים גדולים ושיפור משמעותי לאיכות החיים. אנו פועלים באופן שיטתי שבד-בבד עם פיתוח השכונות החדשות נוודא כי השכונות הוותיקות תתחדשנה ותאפשרנה לתושבים איכות חיים נאותה".

פורסם בתאריך: 30.07.2015 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.