חדשותאושר למתן תוקף: פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף להקמת 487 יח"ד ביבנה יוצא לדרך

פרויקט פינוי בינוי ראשון בעיר יבנה קיבל את אישור הוועדה המחוזית וייצא בקרוב לדרך. הפרויקט אמור להתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי כך שהדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות למגדל הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי והמתנה. ראש העיר, צבי גוב-ארי: "קבענו לעצמנו "כלל ברזל" שפיתוחה של העיר החדשה לא יותיר את השכונות הוותיקות ללא פיתוח, נעשה כל מאמץ לטובת מתן מענה הולם לוותיקי העיר בצורת מבנים חדשים ותואמים את העיר המתחדשת".

מחר (יום רביעי) יתבשרו דיירי רחוב החרמון ותושבי העיר יבנה כי התוכנית אושרה למתן תוקף על ידי הוועדה המחוזית מחוז מרכז בכנס דיירים שתקיים חברת "אלמוג פינוי בינוי" מקבוצת אלמוג, המקדמת את תכנית פינוי-בינוי רחבת ההיקף לבניית 487 יח"ד ברחוב החרמון 12-26 אשר בשכונת נאות-שזר בעיר. מדובר במתחם הכולל 13 דונם, שעליו בנויים כיום שלושה בניינים טרומיים ותיקים בני 3-4 קומות, הכוללים 92 דירות בשטח ממוצע של 70 מ"ר.

חברת 'אלמוג פינוי בינוי' מקבוצת אלמוג, תקים כאמור 487 יח"ד במקומם של- 92 הדירות הקיימות בחמישה בניינים חדשים. ארבעה בניינים של 21 קומות ובניין נוסף שיתנשא לגובה של 26 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט כ- 1420 מ"ר של שטחי מסחר, ותעסוקה שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים הכוללים גינות ציבוריות וכן חניונים תת-קרקעיים שיכללו 730 חניות לדירות ועוד כ-100 חניות ציבוריות, כולן בחניון תת קרקעי. עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט שתוכנן בידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים" מסתכם בכ-400 מיליון ₪.

הפרויקט אמור להתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, לצורך כך הקצתה העירייה כ-4 דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני הפינוי והריסת המבנים הישנים, כך שהדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות למגדל הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי והמתנה. מהחברה נמסר כי הדיירים המפונים יקבלו דירות חדשות של 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר בנוי ועוד 12 מ"ר מרפסת ועוד חנייה ומחסן, זאת במקום הדירות שכיום בבעלותם בשטח של כ-70 מ"ר. תמהיל הדירות החדשות כולל דירות 3, 4 ו-5 חדרים ודירות גג מיוחדות. על פי החברה המחירים יעמדו על החל מ- 1.45 מיליון ₪ לדירת 4 חדרים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "קבענו לעצמנו "כלל ברזל" שפיתוחה של העיר החדשה לא יותיר את השכונות הוותיקות ללא פיתוח, נעשה כל מאמץ לטובת מתן מענה הולם לוותיקי העיר בצורת מבנים חדשים ותואמים את העיר המתחדשת. התחייבתי לכך ואעשה למימוש אלה".

קי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג: "הפרויקט לא יכול היה להצליח ולהבשיל ללא שיתוף פעולה מלא בין כל הגורמים – העירייה שהתגייסה ותמכה בפרויקט לכל אורך הדרך והוועדה המחוזית שעזרה לקדם, אלו הביאו לרמת מוכנות בזמן קצר יחסית. אני מודה לדיירים על האמון וההתגייסות המהירה לפרויקט. פרויקט פינוי-בינוי ראשון ויחיד מסוגו מחוץ לגבולות גוש דן הוא תשובה לכל פרנסי המדינה שזה אפשרי וכדאי לכולם - הן ליזמים והן לדיירים שראויים למגורים בכבוד. כאן הקדשנו מחשבה ותכנון לא רק לבנייתם של בניינים אלא גם להקמתם של תשתיות כוללות, לדירות ולמתחם, כולל שטחים ירוקים וציבוריים לרווחת התושבים".

פורסם בתאריך: 16/01/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.