חדשותעיריית יבנה מקדמת תכנית פינוי-בינוי ברחוב שדרות דואני-שבזי

עיריית יבנה ממשיכה בקידום תכניות של התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ויצירת תנאים וסביבת מגורים מודרנית לרווחת התושבים.

בפגישה שנערכה ביום ראשון, 5.2.17 בלשכת ראש העיר צבי גוב-ארי הוצגה התכנית להתחדשות עירונית במתחם שד' דואני- שבזי. התכנית במסלול 'פינוי-בינוי' מקודמת על-ידי חברת 'גרופית' והיא כוללת פינוי של מתחם בן ארבעה בניינים ישנים הכוללים 52 יחידות דיור (שד' דואני 31-39). עפ"י התכנית, את מקומם של הבניינים הישנים יחליפו שלושה בניינים חדשים עם כ-208 יחידות דיור ותמהיל הדירות במתחם יכלול דירות של 3, 4, ו-5 חדרים. התכנית טעונה את אישורה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והוועדה המחוזית.

המבנים יתוכננו וייבנו בסטנדרטים גבוהים ועפ"י התקנים המחייבים לרבות כנגד רעידות אדמה ונגישות, וייצרו מרחבי מחיה מודרניים ומרווחים. כמו כן, התוכנית כוללת פיתוח שטחי ציבור, רחבה עירונית פתוחה, מבני ציבור וגינות ציבוריות הצמודים למבנים החדשים לרווחת הדיירים.

בפגישה השתתפו מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מהנדס העירייה, קובי נעים, מנכ"ל חב' גרופית, עמיר רחלבסקי, עו"ד יוסף בן-שטרית המייצג את הדיירים ונציגי החברה.

חשוב לציין כי תוכנית זו מצטרפת לשורה של תוכניות להתחדשות עירונית פינוי-בינוי אשר קודמו ואושרו ע"י העירייה, קיבלו את אישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ועתידות לשנות את פניהן של השכונות הוותיקות בפרט והעיר יבנה בכלל:

רחוב האלון - פינוי 188 יח"ד ובינוי 1088 יח"ד חדשות.

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "תוכנית התחדשות עירונית נועדה לשפר את איכות החיים והמגורים של הדיירים, זאת לצד פיתוח סביבתי. קבענו כי קידום והתאמת התנאים בשכונות הוותיקות למאה ה-21 מהווה תנאי הכרחי בתהליך פיתוחה של העיר ונמשיך לפעול למימוש יעד זה בכל מקום בו קיימת היתכנות מבחינת התכנון האורבני".

פורסם בתאריך: 08/02/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.