חדשות


תושבי יבנה, תתחדשו:

חנוכת הסדנה לאמנות המתחדשת

ביום חמישי, 29.8.13 תחנך הסדנה המחודשת לאמנות ביבנה. בניין הסדנה במתכונתו החדשה נראה כפסל גדול והוא מזמין את הציבור ליהנות מדברי אומנות תוך כדי הליכה ברחוב.

כחלק מהיוזמה לקידום התרבות והאמנות בעיר ולאור הביקוש ההולך וגובר לפעילות בתחומים אלה, הוחלט בעיריית יבנה להרחיב את הפעילות במקום על-ידי שדרוג המבנה וסביבתו והוספת קומת פעילות נוספת.

על המבנה: מבנה הסדנה לאמנות במתכונתו החדשה, כפי שתוכנן ע"י האדריכלית יונה יחיעם, נראה כפסל גדול והוא מזמין את הציבור ליהנות מדברי אומנות תוך הליכה ברחוב גם מבלי להכנס לתערוכה. המבנה משתלב בשטחים הציבוריים הסמוכים, הגדרות המקיפות הוסרו וחושפות אותו לרחוב ליצירות האמנות שבו. החזית ''השקופה'' מזמינה את המבקרים להיכנס ולבקר בתערוכות המתחלפות. נישות חיצוניות מוארות מאפשרות הצגת תבליטים ויצירות אומנות בחלקים החיצוניים של הבניין ובחלל המדרגות השקוף ניתן יהיה להציג מיצבים מתחלפים אשר ירמזו על התערוכה המוצגת וימשכו את הקהל להכנס ולבקר בגלריה. שטח בניין הסדנא לאמנות הוכפל, התווספה קומה עליונה ומעלית וכן נוסף גרם מדרגות עם תקרה מתכתית קמורה שעוקבת אחר מהלך המדרגות. בקומה העליונה מוקמו הסדנאות וחדרי החוגים ובקומת הקרקע, שהתפנתה ושופצה, הורחבו חללי התצוגה באופן משמעותי. בחלל התצוגה הוקצה שטח מיוחד לתערוכת קבע על עברה של העיר יבנה ומציגה בתמונות את ההיסטוריה המקומית. האדריכלית יונה יחיעם מסבירה כי "המבנה הקונסטרוקטיבי של הבניין הישן לא היה מסוגל לשאת קומה נוספת ולכן הקומה העליונה נבנתה בהזזה של 45 מעלות כך שרוב העמודים הנושאים אותה יהיו מחוץ לבניין הקיים. העמודים הוסתרו בקיר כפול שיצר את הנישות לתצוגה החיצוניות וכך נראית הקומה העליונה כמרחפת. גם גרם המדרגות מוקם חיצונית לבניין הקיים כדי לא לפגוע בתקרה הקיימת ותקרתו נבנתה כגלגל שמתחיל נמוך ועולה עם עליית המדרגות. הקירות השקופים של גרם המדרגות

 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.