חדשותעלייה מרשימה בשיעור הזכאות לבגרות ביבנה בתשע''ד

הישג מרשים לחינוך ביבנה: הזכאות לבגרות של כלל תלמידי יבנה עלתה מ-79.58% בתשע''ג ל-83.00% בשנת תשע''ד. בקרב התלמידים הלומדים בתיכונים ביבנה אחוז הזכאות עומד על 93.1%!

בשנת תשע"ד התגוררו ביבנה 506 תלמידי י"ב, מתוכם 484 תלמידים נגשו לבחינות הבגרות (95.65%). מסך הלומדים היו זכאים לבגרות 420 תלמידים שהם 83%. מדובר בעלייה מרשימה בשיעור הזכאים לאחר שבשנים הקודמות עמד שיעור הזכאות על 79.58% בתשע"ג ו-73.25 בתשע"ב.

אחוז הזכאים בקרב הלומדים בתיכונים ביבנה עומד בתשע"ד על 93.1% (בנות לאה- 97.3%, האורן- 93.8%, האלון - 92.8%, נריה- 88.3%).

מנתוני משרד החינוך לשנת הלימודים תשע"ד עולה כי מערכת החינוך ביבנה ממשיכה לקצור הישגים מרשימים בקנה מידה ארצי. התוצאות המרשימות הן ביטוי להשקעה הרבה של עיריית יבנה במערכת החינוך העירונית, הרוח הגבית, ההובלה והמעורבות שראש העיר, צבי גוב-ארי מעניק לאנשי החינוך ולעשייה החינוכית בעיר. "אני מודה לעובדי מערכת החינוך העירונית, למורים, לצוותים החינוכיים, להורים ולתלמידים על ההשקעה הרבה ושיתוף הפעולה הפורה'', אמר גוב-ארי והוסיף כי ''אנו גאים בבוגרי העיר ובמוריה, זוהי עדות להצלחתו של מודל יבנה לחינוך למצויינות, חיזוק החלשים והטמעת ערכים אוניברסליים וההשכלה הנדרשת לתלמידינו. כאשר משקיעים משאבים כה רבים במערכת החינוך מגיעים לתוצאות מיטביות. אין לי ספק שתרומתם של מנהלי בתי הספר ומנהלת מינהל החינוך רות שרעבי מהווים בסיס להצלחה".

על-פי מדיניותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, המחזיק בתיק החינוך, משקיעה העירייה נתח נכבד מאד מתקציבה לצרכי החינוך. במערכת החינוך העל-יסודי ביבנה מושם בשנים האחרונות דגש מרכזי גם על טיבה ואיכותה של תעודת-הבגרות, תוך התמקצעות מיוחדת במקצועות האנגלית והמתמטיקה ברמה של 4-5 יחידות לימוד, טיפוח מגמות לימוד לתלמידים בעלי יכולות גבוהות במיוחד והשקעה בתלמידים מתקשים עד הבאתם אל קו הגמר של זכאות לתעודת בגרות. החינוך מתחיל בגיל הרך כאשר עיריית יבנה מובילה את ''תכנית הרצפים" אשר ייעודה מעבר מיטבי של התלמיד מבית הספר היסודי אל חטיבת הביניים ומשם אל החטיבה העליונה. אחד היעדים לשנת הלימודים תעש"ו הוא חיזוק הרצף החינוכי מגן הילדים לכיתה א'.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הביע שביעות רצון מהישגי מערכת החינוך: "החינוך עומד בראש סדר העדיפויות כאשר מנהלי בתי-הספר, המורים והמורות, אנשי מינהל החינוך בראשותה של מנהלת האגף, רות שרעבי והחינוך המשלים, ראויים להערכה על ההשקעה, המסירות והמאמץ הבלתי מתפשר לקדם את החינוך בעיר. הוכחנו שעל ידי השקעה נכונה, אמונה בכל תלמיד ויצירת שיטת לימוד ייחודית, ניתן להוביל ולפתוח בפניי התלמידים את חלון ההזדמנויות להצלחה בחיים".

הנתונים מרשימים במיוחד נוכח העובדה שעפ"י המדרג הסוציו-אקנומי שמפרסמת מידי שנה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדורגת יבנה בדירוג 5 (מתוך 10), כאשר תמהיל האוכלוסיה הינו מגוון וכולל את מגזר עולים, הזרם החרדי והלומדים במוסדות חינוך חוץ-עירוניים ועוד. בעירייה מציינים כי נתוני משרד החינוך הרשמיים שפורסמו השבוע מתייחסים לכלל השנתון של הצעירים בי"ב המתגוררים ביבנה. בקטגוריה זו נכללים גם תלמידים הלומדים במסגרות חינוכיות מחוץ לעיר, ועל כן, מציינים בעירייה, פילוח התוצאות של התלמידים הלומדים בתיכונים בעיר מצביע על שיעור זכאים גבוה הרבה יותר עם 93.1% הצלחה!.

פורסם בתאריך:30.07.2015 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.