חדשות


נוטעים וחוגגים

במסגרת פרוייקט תרומה לקהילה השתתפו פעילים סביבתיים מחנות "שנייה וחצי" ביבנה בפעילות נטיעות לרגל ט"ו בשבט.

ביום שישי האחרון, ערב ט"ו בשבט, הגיעו המתנדבים מצויידים בשתילים ועצי-פרי לגינה במתחם רח' הערבה ויחד עם התושבים וחניכים מתנועת ''הנוער העובד והלומד'' עסקו בשתילה ונטיעה. את הפעילות ליוותה סמדר לוין ממחלקת הגנים בעיריית יבנה. התושבים התחייבו להמשיך ולטפח את הגינה החדשה.

המתנדבת אפרת ברכה סיפרה כי "מעורבות קהילתית הינה ערך מרכזי וקשה לתאר במילים את התחושות הנפלאות שפעילות זו גורמת למתנדבים, לראות את השמחה של הילדים והתושבים שחיכו לנו, נהנו וגרמו לכולנו תחושת התרוממות רוח".

כזכור, לפני כשנתיים השיק ראש העיר, צבי גוב-ארי פרוייקט להכשרת נאמני סביבה, בסיומו הועלו רעיונות ליישום פרויקטים של מיחזור בקהילה והוצע להקים חנות יד-שנייה אשר הכנסותיה ישמשו לטובת המשך פיתוח המודעות הסביבתית. לצורך כך הקצה ראש העיר מבנה ברחוב בוכריס (פינת החבצלת) כאשר מחשבה מרובה ותכנון קפדני הביאו את החנות לרמתה הגבוהה. כיום מבקרים רבים פוקדים את החנות ומוקסמים מיופייה וממגוון הפריטים המוצעים בה במחירים שווים לכל כיס. בחצר החנות הוקמה על-ידי המתנדבים משתלה קהילתית הכוללת צמחי תבלין ופרחים רב-עונתיים כאשר הכנסות מכירת הצמחים ישמשו בהמשך לפרוייקטים נוספים של גינון קהילתי ברחבי העיר. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.