חדשותהישיבה התיכונית נריה ביבנה יוצאת לדרך

בשנת הלימודים הבאה תחנך בבית הספר התורני-מדעי הישיבה התיכונית הראשונה ביבנה בהובלתו של ראש הישיבה הרב ניר ישי. כ-25 תלמידי מחזור א' מכיתות ו' בבתי הספר הממלכתיים דתיים והוריהם השתתפו אמש (א') בערב גיבוש חגיגי שכלל סיור ופעילויות במעבדות המתקדמות בבית הספר. ראש העיר, צבי גוב-ארי: "הקמת הישיבה התיכונית הינה צעד חשוב נוסף בביסוסו של בית הספר כמוביל ברמה הארצית שיהווה אבן שואבת לתלמידים מכל חלקי העיר. תלמידי עיר הסנהדרין ראויים למוסד חינוכי-תורני שיקדם אותם ויפתח בפניהם את שערי האקדמיה. החינוך הממלכתי-דתי בעיר חשוב וראוי לקבל כל תמיכה נחוצה".

משהו טוב קורה במערכת החינוך ביבנה, הן בחינוך הממלכתי והן בחינוך הממלכתי-דתי. בית הספר התורני-מדעי נריה אינו שוקט על שמריו ונמצא כל הזמן במגמת התפתחות והתפתחות. בתמיכתו ובעידודו של ראש העיר, צבי גוב-ארי ייחנך בתיכון, כבר בשנת הלימודים הקרובה, מסלול לימודים תורני-ישיבתי אשר ישים דגש משמעותי על לימודי הקודש - במקביל ללימודי המדעים, ויעמיד סטנדרט חדש בעיר גם בתחום זה. במקביל, ימשיכו לפעול בבית הספר מסלולי הלימוד התורניים- מדעיים.

המגמה החדשה תיפתח בהובלת רב בית הספר, הרב ניר ישי בוגר בית הספר וישיבת 'כרם ביבנה'. ההחלטה על פתיחת הישיבה נובעת מתוך ההכרה והרצון של הרשות לספק מענה לציבור התלמידים לאחר סיום לימודיהם בכיתה ו׳ אשר עד כה נאלצו לצאת אל בתי ספר מחוץ לעיר. בדרך זו ניתן פתרון לרצונם של הורים המחפשים מסגרת איכותית לילדיהם בעיר מגוריהם, הן מבחינת לימודי מדע והן מבחינת לימודי קודש. בית הספר יעניק לתלמידים יום לימודים ארוך, הכולל לימודי קודש במתכונת מתוגברת.

במפגש תלמידי המחזור הראשון בישיבה והוריהם שנערך השבוע בספריית בית הספר השתתפו ראש העיר, צבי גוב-ארי, מנהל בית הספר, מוטי אהרון, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, רב ביה"ס וראש הישיבה, הרב ניר ישי והרב אריה סעדיה ששימש משך שנים ארוכות כמחנך ורב בית הספר וממשיך ללוותו מקרוב.

ראש העיר, צבי גוב-ארי, התומך בבית-הספר ומשקיע משאבים רבים בפיתוחו אמר במפגש עם ההורים והתלמידים כי "בית הספר נחשב כיום בין המובילים בעיר בעשייה החינוכית ובהישגים אליהם מגיעים בוגריו. העיר נושאת באחריות הכוללת של לימודים מגן הילדים ועד כיתה י"ב ובבתי הספר הממלכתיים-דתיים קיימת תשתית יוצאת מן הכלל וטבעי הדבר שתהיה לכך המשכיות גם ברמה העל-יסודית. אני מאמין ביכולתם של צוות בית הספר, המנהל מוטי אהרון וראש הישיבה, הרב ניר ישי כי יובילו את בית הספר למחוזות חדשים". ראש העיר אמר לתלמידים כי "אתם מתחילים דרך חדשה, תצטרכו להשקיע בלימודיכם וארצה לראותכם כאן בעוד מספר שנים בטקס סיום לימודיכם אוחזים בגאווה בתעודת הבגרות, עלו והצליחו".

מנהל בית הספר, מוטי אהרון : "יום חג הוא לנו עם הקמת הישיבה בבית ספרנו ואין לי ספק כי המקום יעמיד תלמידים שיצעדו בדרכי התורה וישלבו לימודי קודש לצד מדע וקידמה. בזכות התמיכה של ראש העיר, צבי גוב-ארי עבר התיכון מתיחת הפנים משמעותית ביותר כאשר בית הספר החל להציע לתלמידיו ללמוד במגמות מדעיות מקצועיות ביותר-מחשבים, פיזיקה, ביולוגיה, ביו-הייטק וסטארט-אפ".

הרב ניר ישי פתח את המפגש עם ההורים בדברי תורה ברוח חג ט"ו בשבט, צמיחה והתחדשות והדגיש את הערכים החינוכיים בהם יושם דגש בישיבה התיכונית.

הרב אריה סעדיה: "אני שמח מאד על ההחלטה לחדש את הפעילות הישיבתית בבית הספר ומאמין ביכולתו של ראש הישיבה ומנהל בית הספר לחנך ולהוביל להישגים ולפריצות דרך. אני קורא לתלמידים להשקיע בלימודים, לספוג את ערכי התורה ולהעמיק דעת".

פורסם בתאריך: 14/02/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.