חדשות


להיות מוכנים – להיות מוגנים

238 תלמידי בית הספר הממלכתי ביאליק השתתפו השבוע בתרגיל המדמה תרחיש של ירי טילים על העיר. התרגיל נערך כחלק מהערכות מוסדות החינוך לתרגיל הארצי שייערך בחודש פברואר הקרוב.

בשעה 9:00 בדיוק כאשר התלמידים שהו בכיתות ניתן האות לתרגיל והתלמידים תירגלו כניסה מהירה ובטוחה למרחבים מוגנים ולמקלט התת-קרקעי תוך 60 שניות. תלמידי בית הספר וסגל המורים בניהולה של דליה גבריאלי הפגינו רמת מוכנות גבוהה כאשר צוותים של תלמידים משמשים כסדרנים, מתן עזרה ראשונה,, כיבוי אש ותירגול יציאה דרך פתחי מילוט. בתום התרגיל נערך תחקיר להפקת לקחים.

בתרגיל השתתפו ראש העיר, צבי גוב-ארי, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, קב"ט העירייה, ציון דוד, קב"ט מוסדות החינוך, הרצל רחמני, מנהלי בתי הספר ועוזרי הביטחון הבית ספריים (עב"טים).

ראש העיר, צבי גוב-ארי צפה מקרוב אחר התרגיל, ירד יחד עם התלמידים למקלט והתרשם מרמת המוכנות הגבוהה והסדר המופתי. ראש העיר אמר השבוע כי "אנו מחויבים להתכונן לכל תרחיש מתוך הבנה כי ככל שנתרגל כך נגדיל הסיכוי להציל חיי-אדם. ביצוע תרגולת על-פי ההנחיות וכללי ההתנהגות נועד להגביר את ביטחונם של הילדים ולשפר את התיפקוד בזמן אמת. אמנם מדובר כעת בתקופה רגועה באופן יחסי אך חשוב לזכור כי עד לא מכבר היינו חשופים לספיגה וייתכן ונזדקק להתמודד עם אתגרים ביטחוניים גם בעתיד".

ב-24 בפברואר השתתפו כלל בתי הספר בתרגיל חירום ארצי במהלכו תשמע ברחבי הארץ צפירת אזעקה (10:05). 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.