חדשותתלמידי "פרדס צפוני" צועדים במצעד הספרים וממליצים

"מצעד הספרים" הוא יוזמה חינוכית של משרד החינוך הישראלי לעידוד קריאה בקרב תלמידי בית-הספר. בכל שנה נבחרת על ידי ועדת שופטים רשימת ספרים מומלצים המחולקת לפי קבוצות גיל, מכיתות א' ועד יב'.

תלמידי בית-ספר ''פרדס צפוני'' משתתפים ב"מצעד הספרים", כחלק מפעילויות ביה"ס לעידוד הקריאה החל מתחילת שנת הלימודים הנוכחית וזאת בזכות שיתוף פעולה ועבודה מבורכת של רכזות השפה רוחה אמויאל ושרית שאבי, ומתנדבות "ידיד לחינוך" מזל מזרחי, שוש בן-יוסף, אתי פימה, אביבה מרקוביץ ורחל נוימן. יחד עם הספרניות, המפעילות את ספריית בית החינוך שלוש פעמים בשבוע לוקחים חלק בעזרה בהחלפת ספרים גם תלמידים נבחרים מכיתות ה'-ו' שהם נאמני הספרייה. בתחילת השנה נערך טקס חגיגי ומרשים אשר פתח באופן רשמי מסע חוויתי של קריאת ספרים וסיפורים.

במהלך השנה, התלמידים החליפו ספרים על פי לוח שעות מסודר, כתבו המלצות בעקבות קריאה ואף הכינו עבודות ומיצגים על ספרים שאהבו. בית החינוך ערך טקס חגיגי ביום השפה העברית , כחלק מהתוכנית לעידוד קריאה וציין ביום זה את פועלו של אליעזר בן יהודה - מחייה השפה העברית "על ידי פעילויות מגוונות. כמו כן אירח בית החינוך את הסופר שלמה אבס, שסיפר על מקצועו של הסופר, שיתף את התלמידים בסיפורים אישיים - "איך נולד סיפור" ועוד. בסיכום תהליך זה נערכו בחירות למצעד הספרים ביום ראשון 8.5.16. תלמידי בית החינוך הצביעו ובחרו את הספרים האהובים עליהם מתוך מבחר ספרים שהוצגו להם, ומספרים שאהבו לקרוא במהלך השנה.

הספרים שהגיעו למקומות הראשונים הם: בשכבת א'-ג' נבחר הספר "קופיקומיקס- תעלומה בקרקס" של תמר בורנשטיין לזר. בשכבת ד'-ו' נבחר הספר "הארי פוטר ואבן החכמים" של ג'י קיי רולינג.

קריאת סיפורים ושירים תוך התנסות בכתיבה מעשירה את אוצר המילים , משפרת את הזיכרון מעשירה את אוצר המילים, משפרת את הזיכרון, מרחיבה את העולם המילולי והרגשי שלנו", אמרה מנהלת בית הספר, מירה צדוק שהודתה לשותפים לתהליך.

פורסם בתאריך: 16/05/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.