חדשות


העירייה הפסיקה פעילותה של מסעדה בגין מפגעים תברואתיים והעדר רישיון עסק

שופטת בית המשפט השלום ברחובות, רנה הירש, נענתה לבקשת העירייה והוציאה אתמול (א') צו סגירה מיידי כנגד בעל מסעדה ושירותי קייטרינג ביבנה אשר פעל ללא רישיון עסק.

מתביעה שהוגשה ע"י הלשכה המשפטית בעירייה עולה כי מדובר בעסק אשר פעל זמן רב ללא רישיון וללא אישורים מהגורמים המוסמכים. בנוסף, מביקורות שבוצעו בבית העסק על-ידי מחלקת רישוי עסקים ומשרד הבריאות נתגלו ליקויים רבים כאשר ההתראות הרבות שניתנו לא זכו למענה מצד בעל העסק.

לפני מספר שבועות הגישה העירייה צו מנהלי לצורך הפסקה מיידית של הפעילות בעסק. בעל העסק הגיש לבית המשפט בקשה לביטול הצו המנהלי. כאמור, בית המשפט לאחר שדן בנושא דחה את הבקשה והורה על סגירה מיידית של העסק. בהחלטתה קבעה השופטת הירש כי העסק יישאר סגור עד הכרעה אחרת של בית המשפט אשר תתקבל רק לאחר השלמת הליך רישוי העסק וקבלת הרישיון. במידה ויופר הצו תהא רשאית העירייה לוודא סגירה בפועל של בית העסק בסיוע המשטרה.

מחלקת רישוי עסקים אחראית על יישומו של החוק לרישוי עסקים בעיר. במסגרת זו מטפלת המחלקה בתהליך הרישוי, הכולל טיפול בתהליך הגשת הבקשה לרשיון, ניתוב הבקשה לגורמי הרישוי השונים, מעקב וליווי אישורים עד להוצאת רשיון או היתר זמני או לחילופין הוצאת סירוב לבקשה לרשיון. המחלקה בודקת את התאמת העסק לדיני התכנון והבניה, ביצוע ביקורת בעסק במטרה לבדוק את התאמתו לתכנית המאושרת וקיום תנאי תברואה נאותים ע"פ חוק רישוי עסקים והפקת רישיון לניהול עסק לאחר קבלת אישורים של כל גורמי הרישוי. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.