חדשות


יבנה גאה לארח: שלב המיונים האיזורי לתחרות הפרס ע"ש לאה פורת-גור

אולם המופעים של מתנ"ס נאות-שזר ביבנה התמלא בשבוע שעבר בעשרות נגנים חברי הרכבי נגינה ולהקות חובבים, בני נוער ומבוגרים, במסגרת המיונים לתחרות הפרס ע"ש לאה פורת-גור.

העיר יבנה אירחה ביום חמישי, 20.2.14 את שלב המיונים בתחרות הפרס ע"ש לאה פורת- גור לשנת 2014 המתקיימת ביוזמת עמותת אהב"י. החברה למתנ"סים, מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט ומשפחת לאה פורת-גור, מקיימים מזה 18 שנים ברציפות, את תחרות הפרס לאמנויות הבמה. השנה מתקיימת התחרות בנושא הרכבי נגינה, תזמורות והרכבים קאמריים בשלל סגנונות מוסיקליים. התחרות מיועדת להרכבי מוסיקה חובבים בכל הגילאים השייכים לגופים ציבוריים.

מבחני המיון להרכבים מאיזור המרכז והשפלה התקיימו במתנ"ס נאות-שז"ר, כאשר מתוך עשרות הרכבים יעפילו 9 ההרכבים הטובים ביותר לשלב הגמר החגיגי שיתקיים בחודש מאי בתל-אביב. שלושת ההרכבים הזוכים יזכו בסך פרסים כולל של 30,000 ₪, כל שאר ההרכבים שישתתפו בגמר יזכו בפרס עידוד בסך 1,000 ₪ כל אחד.

את העיר יבנה ייצגו בהצלחה חברי ההרכב הקאמרי הצעיר של הקונסרבטוריון העירוני בניהולו של ראובן גוטמן ובניצוחו של שרון לוי. ההרכב מונה 8 נגנים בגילאי 10-15 אשר ביצעו שני קטעים "מחול הפאיות" מתוך מפצח האגוזים של צ'ייקובסקי ו"ליברטנגו" מאת פיאצולה. ההרכב זכה לתשואות ולקריאות עידוד של הקהל המקומי ולמילים חמות של חבר השופטים. תוצאות שלב המיונים תתפרסמנה לקראת חודש אפריל.

הפרס נועד לקידום היצירה העממית אמנותית הענפה המתקיימת ברחבי הארץ.הפרס נושא את שמה של לאה פורת-גור ז"ל אשר כיהנה במשך עשור (1970-1980) כיושבת ראש המועצה לתרבות ואמנות במשרד החינוך והתרבות. בתקופת כהונתה כיו"ר קבעה את עקרונות התמיכה הממלכתית במוסדות התרבות והאמנות ובאמנים יוצרים, עודדה, תמכה וקידמה את מכלול הפעילות התרבותית והאמנותית בישראל ובכלל זה את הפעילות התרבותית במרכזים הקהילתיים. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.