חדשות


פרס 5 כוכבי יופי בתחרות רשויות

בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים לשנת 2013

חמישה כוכבי יופי הוענקו בפעם השלישית ברציפות למקלטים הציבוריים ביבנה בתחרות הרשויות בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה 2013.

השר להגנת העורף גלעד ארדן העניק את הפרס לקב"ט העירוני, ציון דויד בטקס חגיגי שהתקיים ב"מועצה לישראל יפה" בתל-אביב. עוד השתתפו בטקס: יו"ר המועצה לישראל יפה, אברהם כץ-עוז, אלוף פיקוד העורף, איל אייזנברג ומנהל מינהל חירום וביטחון במשרד הפנים, אלי רגב.

ביבנה 45 מקלטים ציבוריים בשכונות השונות בעיר. המקלטים הציבוריים עומדים בתקני פיקוד העורף ברמת המוכנות הגבוהה ביותר.

התחרות נועדה לבחון את היערכות החירום של הרשויות המקומיות ולעודד את פעילותן של הרשויות בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא.

בתחרות נבחנו מקלטים ציבוריים דו-תכליתיים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים נבחנים על-פי מספר קריטריונים בהם: מוכנות, חזות פנימית וחיצונית, תחזוקה שוטפת, תקינות מערכות ההפעלה ושירותי העזר, אמצעי כיבוי נהלי תגובה בחירום ושיתוף הפעולה של הרשות עם פיקוד העורף.

ראש העיר, צבי גוב-ארי ציין כי לרמת תחזוקת המקלטים השפעה ישירה על תפיסת הביטחון האישי של האזרח. "המקלט מהווה מרכיב חשוב בתפיסת הביטחון של התושב והעירייה תמשיך לשמור על רמת תחזוקה נאותה של המקלטים. אנו חיים בתקופה בה העורף הופך להיות מרכיב משמעותי בחוסן הלאומי ובהזדמנות זאת אני קורא לכולנו לתחזק ולהכין את המקלטים בבתים, בתקווה כי לא נזדקק לעשות בהם שימוש". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.