חדשות


מהפכת המחזור ביבנה נמשכת:

פח כתום למחזור אריזות בשכונות הוותיקות

בשיתוף תאגיד המחזור תמיר

בשבוע הקרוב יפרסו מאות פחים כתומים לאיסוף אריזות בעיר, זאת כחלק ממהלך סביבתי שמטרתו הנגשת הליך מחזור פסולת האריזות לכלל התושבים. ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנו ממשיכים להוביל פרויקטים רבים בתחום הסביבה והאנרגיה המתחדשת".

עיריית יבנה בשיתוף תאגיד המחזור תמיר תפרוס השבוע בשכונות הותיקות בעיר פחים כתומים לאיסוף פסולת אריזות. בשלב ראשון הפחים הכתומים יוצבו בשכונות נאות-שזר, נאות-אשכול, נאות-בגין, נאות בן-גוריון, רמות בן-צבי ורמות ויצמן. בשכונות אלה, הפח יוצב בסמוך למכולות האשפה הרגילות, כך שהתושבים לא יצטרכו לפנות למקום מיוחד על מנת למחזר. עד סוף השנה מתוכננת פריסה רחבה בכל העיר.

הפח הכתום מיועד לכלל האריזות הביתיות כגון אריזות פלסטיק- אריזות מזון, אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון, שקיות ניילון. אריזות מתכת- קופסאות שימורים, קופסאות תחליפי חלב וקרטוני משקה. באמצעות הפרדת האריזות הביתיות, התושבים יגדילו את כמות הפסולת הממוחזרת ויסייעו בצמצום אשפה המועברת להטמנה ומזיקה לסביבה. לצד הצבת הפחים הכתומים יערכו פעילויות הסברה בקרב תושבי העיר, לרבות פעילויות בגני הילדים ובבתי הספר. כמו כן, בסמוך לפריסה, תעשה חלוקת חומרי הסברה לבתי התושבים מתוך מטרה להגדיל את נפח פסולת האריזות בפחים הכתומים.

המהלך כולו מבוסס על 'חוק האריזות' שנחקק לפני כשלוש שנים. חוק זה מחייב את הרשויות המקומיות בישראל, להתוות הסדרי הפרדת פסולת אריזות, וכן לקבוע את אופן איסוף ופינוי פסולת האריזות שהופרדה. תאגיד המחזור תמיר הוקם על ידי היצרנים והיבואנים והוא פועל מול הרשויות המקומיות לצורך איסוף האריזות, הבאתן למחזור ומניעת הטמנת פסולת מזיקה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי "המרחב העירוני, על היבטיו הפיזיים והקהילתיים, הם הגורם הראשון המשפיע על איכות החיים ובטוחני כי בזכות המודעות הגבוהה של תושבי העיר תרשום עירנו נתוני הפרדה גבוהים ביותר. יישום חוק הפרדת פסולת אריזות מאפשר את הפחתת נפח האשפה המועברת להטמנה בקרקע, ולטווח ארוך ישפיע על עתידנו ועתיד ילדינו". ראש העיר הוסיף כי "העירייה שמה לה למטרה להוביל בתחום הסביבתי ואנו ממשיכים להוביל פרויקטים רבים בתחום הסביבה והאנרגיה המתחדשת. אנו משקיעים משאבים ומאמצים רבים בחינוך הדור הבא למודעות גבוהה יותר לסביבה ולפתרונות המחזור העומדים לרשותנו. שימת לב ניתנת לפעילות ההסברה במערכת החינוך העירונית בדבר חשיבות המחזור והפרדת הפסולת. אני תקווה שיחדיו נעשה למען יישום הנדרש לשימור הקיימות וטיפוח איכות הסביבה".

מנכ''ל תאגיד המחזור תמיר, קובי דר: "אני מברך את תושבי יבנה על קידום מהפכת מחזור פסולת האריזות בעיר. אני קורא לרשויות נוספות להצטרף וליישם הסדר הפרדת אריזות בשטחן. כולי תקווה כי שיתוף הפעולה בקרב התושבים יהיה נרחב ושביחד ניצור סביבה ירוקה, בריאה וטובה יותר". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.