חדשות


יבנה ממשיכה במהפכת הפרדת האשפה:

פחים סגולים למוצרי זכוכית הוצבו במרכזי מיחזור ברחבי העיר

מהיום גם לזכוכית יש פח: ברחבי העיר הוצבו בתחילת השבוע פחים סגולים לאיסוף אריזות זכוכית, זאת במסגרת ההסכם שנחתם עם בין העירייה תאגיד המחזור ת.מ.י.ר.

רבים מחזיקים בבית ובמשרד מוצרי זכוכית, אם זה בקבוק שמן זית, צנצנת קפה, דבש או ריבה. החל מהשבוע גם למוצרים האלה יש ביבנה מיכל נפרד למיחזור הזכוכית.

עיריית יבנה ממשיכה את מהפכת המחזור בעיר. במרכזי המיחזור ברחבי העיר הוצבו 20 פחים סגולים המיועדים לאיסוף אריזות זכוכית כגון בקבוקי שמן זית, צנצנות זכוכית, צנצנות של מחית לתינוקות, תמרוקים ובקבוקי זכוכית ללא פיקדון. המתקנים הוצבו לצד מתקני מיחזור נוספים במקומות מרכזיים, ובקרבת בתי ספר, מרכזי קניות ועל צירי תנועה ראשיים.

בכך עוברת יבנה להפרדה של הפסולת לשישה מרכיבים עיקריים, שכל אחד מהם זוכה לפח ייעודי: פח כחול לנייר ולמוצריו, פח סגול למוצרי זכוכית, קרטונייה לקרטונים ואריזות קרטון עבה, מיחזוריות לבקבוקי פלסטיק ונוזל, פח צהוב למוצרי טקסטיל וביגוד ופח למוצרי אלקטרוניקה וחשמל.

ראש העיר צבי גוב-ארי אמר השבוע כי "הפרדת הזכוכית מהפסולת היא צעד נוסף וחשוב שאנו מקדמים. אין לי ספק שבזכות המודעות הגבוהה של תושבי יבנה לנושא המיחזור ואיכות הסביבה העיר תמשיך להוביל בנתונים גבוהים של הפרדה". ראש העיר הוסיף כי "איסוף הזכוכיות חשוב הן לצורכי הפחתת נפחי הטמנה והן לצמצום הפגיעה במשאבי הטבע וכריית החול הדרושה לייצור זכוכית.

השלב הבא, אותו מקדמת העיר הינו הוספת פחים כתומים לאיסוף פסולת אריזות, לצד הפחים הקיימים היום לאיסוף האשפה. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.