חדשותנחתם הסכם להקמת מכללה אקדמית להנדסאים ביבנה

ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי סיכם עם הנהלת רשת 'אורט-ישראל' ובני הזוג יהודה ודיתה ברוניצקי על הקמת מכללה טכנולוגית להנדסאים בבית ספר אורט-אורמת בעיר ללימודי י"ג-י"ד. מדובר בצעד חשוב בחזונו של ראש העיר לפיתוח החינוך מדעי-טכנולוגי בעיר ופתיחת אפשרויות חדשות בפניהם של תלמידי יבנה.

עיריית יבנה חתמה על הסכם עם אורט ישראל להקמת מכללה להנדסאים בבית ספר המקצועי אורט-אורמת ביבנה. העירייה הקצתה את הקרקע לצורך הקמת המכללה בשטח בית הספר ''אורט-אורמת'' שבאזור התעשייה הצפוני.

בטקס החתימה שנערך אמש (ב') בלשכתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי השתתפו בני הזוג ומייסדי אורמת, יהודה ודיתה ברוניצקי, מנכ"ל אורט ישראל, צביקה פלג, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מנהלת אגף מינהל החינוך, רות שרעבי, מנהלת בית ספר אורט-אורמת, מירי קובלסקי, ראש מינהל רכש ונכסים באורט, רמי כורה, מנהל אזור אורט ישראל, יהושוע זוהר, האדריכלית יונה יחיעם ואורחים נוספים.

בני הזוג יהודה ודיתה ברוניצקי, מייסדי קבוצת אורמת הקימו ביבנה במחצית שנות ה-70 את בית הספר המקצועי 'אורט-אורמת'. יוזמתו של ראש העיר להקמת המכללה להנדסאים נועדה לספק מענה לגידול באוכלוסיית העיר במגוון מסלולי לימוד חדשים ומתקדמים, וכן מענה לביקושים ולצרכי ההכשרה המקצועית של תעשיית המתכת, החשמל והטכנולוגיה המתקדמת באזורי התעשייה וההיי-טק ביבנה וסביבתה.

הנהלת 'אורט ישראל' החליטה להתמודד עם האתגר ולפעול להקמה ולתפעול המכללה, תוך גיבוש תכנית חינוכית מקיפה ושדרוג בית הספר למכללה טכנולוגית. דגש מרכזי ייתן ללימוד מקצועות החשמל והמתכת המתקדמים, כמו גם למסלולים נוספים המותאמים לתעשייה מתקדמת. במסגרת זו, ייבנו סדנאות לימוד - האחת למגמתc.n.c והשנייה למגמת חשמל ואנרגיה מתחדשת. כבר בשנת הלימודים הקרובה תפתח כיתת י"ג במסלול טכנאי חשמל. הקמת המכללה מתאפשרת לאחר שהעירייה הקצתה את הקרקע, במימון אורט-ישראל ובתרומתם האדיבה של משפחת ברוניצקי.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר כי "מדובר ברגע מכונן כאשר זהו צעד ראשון בדרך להקמתה של מכללה ברמה אקדמית אשר תוביל את בוגריה במסלול ההשכלה הגבוהה עד לקבלת תואר הנדסאי. מערכת החינוך מקיימת תכניות חינוכיות בשיתוף מוסדות להשכלה גבוהה כגון מכון ויצמן למדע, אוניברסיטאות ועוד והיום אנו פורצים דרך נוספת בנתיב חשוב זה". ראש העיר ציין את הערכתו הרבה לבני הזוג יהודה ודיתה ברוניצקי, תושבי יבנה ומייסדיה של חברת אורמת, המלווים את מערכת החינוך זה שנים ארוכות והודה להם על נכונתם להרים תרומה נכבדת לטובת הקמת המכללה הצפויה להיחנך בשנת הלימודים תשע"ח.

יהודה ברוניצקי אמר בטקס כי "העיר יבנה מהווה סמל לקשר שבין עבודה ולמידה כאשר שיתוף הפעולה בין רשת החינוך 'אורט-ישראל' לבין בית הספר נמשך שנים רבות. זהו יום של חג בעבור כולנו ואנו מודים לשותפים על הגשמת הרעיון".

צבי פלג, מנכ"ל אורט ישראל: "מדובר ברגע מאוד מרגש המתגשם הודות לחזון של ראש העיר והרוח הגבית שהעניק להגשמת התכנית. רשת 'אורט-ישראל' הניחה את התשתית החינוכית והמקצועית לבניין דורות של תלמידים, אנו שמחים להיות חלק בהקמת המכללה להנדסאים ביבנה ובטוחני כי מדינת ישראל תתברך בתלמידי העיר".

פורסם בתאריך: 10/04/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.