חדשות


יבנה מצטרפת למחאת ההורים בנושא הצפיפות בכיתות (''מחאת הסרדינים'')

יושבי-ראש הנהגות ההורים בבתי הספר היסודיים ביבנה החליטו להצטרף למחאה הארצית בנושא הצפיפות בכיתות (מאבק שקיבל את הכינוי ''מחאת הסרדינים'').

היו"רים החליטו על הצטרפות למחאה הארצית והשבתת הלימודים ברמה העירונית. השבתת ההזדהות בת שעתיים תתקיים ביום חמישי הקרוב (25.6.15) בין השעות 8:00-10:00, במהלכם תערך עצרת תמיכה של ההורים במטרות המאבק ב''פארק הנחל'' בצמוד לסדנה לאמנות (ליד 'הכדור הכחול'), שדרות דואני 25. הלימודים יחלו בשעה 10:00.

יו"ר הנהגת ביה"ס היסודי רמות-ויצמן, גיא יארניצקי, מונה כנציג ההורים לתיאום הפעילות מול פורום יושבי הראש היישוביים הארצי- הגוף המוביל את המאבק לצמצום מספר התלמידים בכיתות. יארניצקי: "פורום יושבי הראש העירוני ממשיך לגבש את הפעולות העתידיות בנושא ואנו מודים לראש העיר על תמיכתו במטרות המאבק. המשתתפים מתבקשים לשמור על אופי מסודר, חינוכי ותרבותי כאשר הבאת הילדים והחזרתם הנה באחריות ההורים".

ראש העיר, צבי גוב-ארי אשר תומך במאבק אמר היום כי "נוצר מצב בו ילדים שהחלו את צעדיהם הראשונים בצורה מסוימת מוצאים עצמם לאחר שנה בלבד מפוצלים לכיתות אחרות משיקולים של איחוד כיתות לפי התקן של 40 ילדים בכיתה. קיים קושי רב להעביר לתלמידים את החומר החינוכי ולהעניק את תשומת הלב המיטבית בכיתה המונה 42 נפשות, כולל המורה וסייעת חינוכית נוספת המצויה בחלק מהכיתות". גוב-ארי הוסיף כי "העיר נמצאת בתנופת בנייה, אנחנו קולטים מאות תלמידים חדשים ומצב זה משבש את המערכות החינוכיות. אני קורא לשר החינוך לתת מענה ראוי ולפעול להקטנת מספר הילדים בכיתה".

ההורים מתבקשים להיות קשובים ולהתעדכן באמצעי התקשורת השונים באשר להתפתחויות. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.