חדשות


תלמידי כיתת האמנות בביה"ס "מעיין"

מציגים תערוכת סיכום שנה בנושא ''מנהיגים פורצי דרך''

בבית הספר היסודי ''מעיין'' נחנכה בשבוע שעבר תערוכת עבודות ייחודית של תלמידי כיתת האמנות (ד'-ו') בנושא מנהיגים פורצי דרך. בפתיחת התערוכה השתתפו ראש העיר, המורות לאמנות, אורית קורן וחגית סורני, מפקחת האמנות במשרד החינוך, שוש שגיא, הורים ותלמידים.

יצירות התלמידים עוסקות בנושאים שונים הקשורים למנהיגים פורצי דרך בחברה הישראלית וכן עבודות על מורשת ישראל. בתערוכה מוצגים מנהיגים כגון ראש הממשלה הראשון, דוד בן-גוריון, ראש הממשלה השישי וחותם הסכם השלום עם מצרים, מנחם בגין ועוד.

בשנתיים האחרונות מקיים בית הספר בניהולה של יעל דוד שיתוף פעולה פורה עם מוזיאון תל-אביב ומוצגות בו תערוכות מתחלפות בנושאי תרבות ומורשת ישראל. תלמידי כיתת האמנות ביקרו השנה ב''מוזיאון אשדוד'' ובפארק לכיש והתנסו בציורי נוף וחי. תלמידי ''מעיין' הציגו בתערוכת הילדים הארצית המוצגת בבניין משרד החינוך בתל-אביב ועוד.

מנהלת ביה"ס, יעל דוד ציינה כי האמנות תופסת מקום בעל חשיבות מרכזית, לצד המיומנויות הבסיסיות של קידום השפה הכתובה, הדבורה והחזותית."כיתת האמנות היא תוצר של פילוסופיה חינוכית בית-ספרית המעמידה את הילד וצמיחתו במרכז התהליך החינוכי ומאפשרת לו להביע את קולו האישי במגוון אמצעים". המורה לאמנות אורית קורן אמרה כי "התלמידים משוחחים בשפת האמנות, מתנסים בטכניקות השונות ובכתיבה רפלקטיבית. לצד היצירות מוצגות מחשבות התלמידים על יצירותיהם ומקורות ההשראה כחלק מהבנת תהליכי היצירה".


 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.