חדשות


תלמידי כיתות יוד מקבלים תעודת זהות במסגרת פרויקט ''להיות אזרח''

תלמידים כיתות יוד מבתי-הספר ביבנה משתתפים בתכנית "להיות אזרח" המתקיימת ביוזמת עיריית יבנה ומשרד הפנים, במסגרתה מוענקת להם תעודת הזהות הישראלית. "תעודת הזהות היא כרטיס הכניסה לעולם המבוגרים. זכות גדולה היא לשאת תעודה זו", אומר ראש העיר, צבי גוב-ארי.

במסגרת התכנית משתתפים התלמידים בסדנאות בנושא זהות ישראלית ויהודית תוך חיזוק תחושת השייכות והנאמנות למדינה, עידוד לאזרחות פעילה ומעורבות חברתית. התלמידים לומדים על הישגי המדינה, מבקרים במוזיאון "מיקראור" בו מוצגים סמליה של המדינה וכן עשרות דגמים מסיפורי המקרא. בין היתר לומדים התלמידים על מקור המגן-דוד, משמעות צבעי התכלת והלבן המעטרים את דגל הלאום ופישרה של "המנורה" המהווה את סמלה של מדינת ישראל. תעודות הזהות מונפקות ע"י משרד הפנים ומוענקות לתלמידים בטקס חגיגי.

תלמידות אולפנת יבנה בניהולה של ענת כהן השתתפו השבוע בסיור מיוחד במשכן הכנסת בירושלים ונפגשו עם ח"כ יעקב מרגי מתנועת ש"ס וח"כ שולי מועלם מהבית היהודי אשר סיפקו ''הצצה'' אל עולמם של חברי הכנסת. התלמידות השתתפו בסדנאות הממחישות את אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, סיירו במוזיאון ע"ש מנחם בגין והשתתפו בטקס חגיגי בו זכו לקבל את תעודות הזהות החדשות. לפני כן ביקרו במשכן ובכותל המערבי 150 תלמידי בי"ס 'האלון' בניהולה של גליה טרם והשתתפו בסדנה בשיתוף המרכזים הדמוקרטיים, דנו בזכויות וחובות אזרח המדינה ובדילמות מוסריות העוסקות במי זכאי לשאת תעודת זהות. טקס מרגש וחגיגי במיוחד נערך באודיטוריום הכנסת וקבלת תעודת זהות ושי מהמחנכים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי "במערכת החינוך אנו עוסקים בטיפוח מודעות ומעורבות של האזרחים הצעירים בנעשה במדינה, תוך הנחלת ערכיה הדמוקרטיים. זכות גדולה היא לשאת תעודה זו אך היא גם מחייבת את בעליה, שהרי זוהי למעשה תעודת הבגרות הראשונה והאמיתית אותה התלמיד מקבל". ראש העיר הוסיף וציין כי ''בהעניקנו לבני הנוער את תעודת הזהות אנו נותנים משנה תוקף להכרתנו בהם כאנשים בוגרים אשר ניתן לסמוך עליהם ולבטוח בם. קבלתה היא למעשה 'כרטיס הכניסה' של התלמידים לעולם המבוגרים, שמשמעו לקיחת אחריות על המעשים ותוצאותיהם". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.