חדשות


בבית ספר הירוק ע"ש "רבין" מציגים:

למידה מבוססת ענן

בית ספר היסודי הירוק ע"ש 'רבין' ביבנה נבחר לאחד מבין שלושה בתי ספר בישראל להוביל פרויקט חדשני בתחום התקשוב. בפרויקט זה מעורבים חברת גוגל ישראל, HP וממשלת ישראל. התוכנית מבוססת על פיתוח חדשני של שתי ענקיות הטכנולוגיה שמתאים להוראה בכיתה.

בחברת גוגל יצרו מערכת ממוחשבת בשם כרומבוק- מחשב נייד הנתמך בכונן קשיח ועיקר ייעודו הוא "למידה מבוססת ענן". למידה מסוג זה מאפשרת למידה שיתופית מקוונת בין התלמידים למורה ובין התלמידים עצמם.

באירוע השקה שהתקיים בשבוע שעבר במשרדי גוגל בתל אביב השתתפו מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד, שי פרומקס, מנהל מוצרים ניידים בחטיבת המחשוב האישי בחברת HP, סגן השר אופיר אקוניס המשמש כיו"ר המועצה הציבורית של "מחשב לכל ילד" , רוני דיין, מנהל אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך ונציגי בתי הספר.

מאיר ברנד מנכ"ל גוגל ישראל אמר כי "מטרת הפרויקט הוא הנגשת מורים ותלמידים לשימוש יעיל ומשכיל באינטרנט. "החינוך זה הכל" ועל כן פרויקט זה מהווה הזדמנות לצמצום פערים. שילוב נכון של הייטק, ממשל וחינוך יכול להביא לתוצאות חיוביות ולקידום החינוך והחברה בישראל. שי פרומקס מ HP  אמר כי הכרומבוק יתפוס נתח משמעותי בחיי התלמיד וזוהי פלטפורמה חדשנית שתקדם את מערכת החינוך למצוינות.

חזון ביה"ס ויעדיו הוצגו ע"י מנהלת ביה"ס, עינת פוטרמן, וסגן המנהלת, מריוס הלפרן.

יונתן חיימוב, תלמיד כיתה ה'1 המשתתף בפרויקט, נאם אל מול קהל המכובדים וסיפר כי "כיתתנו משתתפת בפיילוט של הכרומבוקים של גוגל ואנחנו שמחים מאוד לקחת חלק בפרויקט. במהלך השבוע אנחנו עובדים ולומדים בעזרת מחשבי הכרומבוק האישיים. המחשבים מכילים הגדרות אישיות של התלמידים שמוגדרות בחשבון הארגוני של בית הספר. לכל תלמיד יש חשבון gmail משלו ולכן ניתן לשימוש גם במחשב מהבית. במחשבים אנחנו לומדים דרך אתרי אינטרנט וסביבות למידה שונות, עובדים בתיקיות ומסמכים משותפים אותם אנחנו יכולים לשתף עם המורה ועם חברים וכך הלמידה שלנו משתפרת וגם ההישגים".

חשוב לציין כי בתי הספר היסודיים ביבנה עברו בפתיחת השנה ''מהפכת תקשוב'' בהשקעה של כ-2.2 מיליון ₪. בכל כיתת-אם הותקן ''מקרן חכם'' המאפשר הוראה מתוקשבת תוך גישה למקורות מידע באינטרנט, המורים צוידו במחשבים ניידים מתקדמים וכל בית ספר קיבל עגלת מחשבים ניידת בין הכיתות ללימוד מתוקשב של התלמידים עצמם. הכיתות חוברו לרשת האינטרנט בחיבור קווי ואלחוטי בסיב אופטי מהיר. בנוסף, ב-25 גני ילדים הותקנו מחשבים חדשים להוראה טכנולוגית המותאמת לגיל הרך. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.