חדשות


קחו אוויר: בודקים את לחץ האוויר של נהגי יבנה

מתנדבי מועדוני "אור ירוק", חברי פרלמנט הנוער העירוני ומתנדבי גרעין ''תרבות'' ביבנה יצאו במבצע "צמיג תקין מציל חיים" לבדיקת לחץ האוויר בצמיגי הרכב של הנהגים ביבנה. המתנדבים התפרסו במספר מוקדים ברחבי העיר ובתחנות התדלוק ובדקו לחץ אוויר בצמיגי כלי הרכב.

מתנדבי "אור ירוק" המתינו לנהגים בתחנות הדלק, בדקו לחץ אוויר נכון בצמיגי כלי הרכב. כאשר כלי רכב שהצמיג בהם נמצא לא תקין, הופנו לעמדת לחץ האוויר בתחנה.

המתנדבים, בניהולו של המתנדב חיים גופן, חילקו חומרי הסברה בחסות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לנהגים והמטה העירוני לבטיחות בדרכים, אודות החשיבות של צמיגי כלי הרכב ונהיגה בטוחה בתקופת החורף. כל נהג קיבל "ריחנית" לרכב, מתנת "מובילאיי" - מפתחת ומשווקת מערכת מתקדמת למניעת תאונות וסיוע לנהג.

כשהכביש רטוב, צמיג תקין יכול לעשות את ההבדל בין תאונה לבין נהיגה בטוחה ולכן חשוב לבדוק את תקינות הצמיגים לפני שהגשם מגיע. הגשם הראשון מאוד מסוכן, מאחר והוא מלווה בבוץ ובאבק, שגורמים לצמיגים לאבד אחיזה בכביש.

המתנדב חיים גופן הסביר כי "רבים נוטים לזלזל בחשיבות הצמיגים ובלחץ האוויר בהם. צמיג לא תקין עלול להתפוצץ במהלך נסיעה ולגרום לאיבוד השליטה על כלי הרכב. כשהכביש רטוב, חשיבות הצמיג גדולה שבעתיים ולכן יש לבדוק את האוויר בכל מספר ימים". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.