חדשות


עיריית יבנה פותחת קורס נוסף למתנדבים

ביחידת החילוץ העירונית

במסגרת הרחבת המוכנות למצבי חירום וביוזמתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, מרחיבה עיריית יבנה את שורות יחידת החילוץ סע''ר ומגייסת מתנדבים נוספים. תפקידם יהיה להגיע לאתרי חירום ולתת מענה ראשוני עד הגעתם של כוחות ההצלה הארציים. ראש העיר, צבי גוב-ארי: "אנו ממשיכים בקיום פעילויות לשיפור מוכנותה של העיר לתרחישי

יחידת החילוץ סע"ר (סיוע עזרה ראשוני) אשר הוקמה אשתקד בעיר מתבססת על כוח עובדי עירייה ותושבים מתנדבים. אנשי היחידה הוכשרו לספק עזרה ראשונית במקרים של קריסת מבנים, רעידות אדמה ותרחישים נוספים הדורשים חילוץ.

עיריית יבנה בשיתוף פיקוד העורף פותחים בימים אלה קורס הכשרה שני ומזמינים תושבים להצטרף ליחידה. הקורס יתקיים ביבנה בימים שני-רביעי, 26-28 במאי, במסגרתו יעברו המשתתפים השתלמות מקיפה ע"י אנשי מקצוע מבית הספר הלאומי לחילוץ והצלה של פיקוד העורף ומגן דוד-אדום. ההשתלמות תכלול תכנים עיוניים, מתן כלים להתמודדות אפקטיבית בשעות הראשונות לאירוע וכן תרגולת מעשית בשטח.

בעירייה אומרים כי בשעת חירום תהיה ליחידת החילוץ תפקיד מכריע, זאת לנוכח האפשרות שכוחות ההצלה הארציים לא יצליחו להגיע מיידית לאתרים דורשי חילוץ במקרי רעידת אדמה או נפילת טילים. במקרה זה עשויות פעולות החילוץ שיבוצעו בידי היחידה המקומית להיות מצילות חיים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע: "אנו ממשיכים בקיום פעילויות אשר נועדו לשפר ולהגביר את מוכנותה של העיר לתרחישי קיצון העלולים להתרחש בכל רגע נתון. מהניסיון המצטבר בעולם עולה כי במקרי חירום החילוץ הראשוני נעשה בידי כוחות מקומיים כאשר הזמן הקריטי להצלת חיים הוא 24 השעות הראשונות. אני קורא לתושבי העיר המתאימים למשימה חשובה זו להיענות לקריאה ולהצטרף למערך יחידת החילוץ".

לקבלת פרטים נוספים והרשמה מוקדמת יש לפנות למחלקה לביטחון וחירום, טל' 08-9433412/3 או בדוא"ל: bitachon@yavne.muni.il

 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.