חדשות


120 נערים בני הקהילה האתיופית השתתפו בכנס הכנה לצה"ל במרכז הקהילתי בית-סולומון

מוקד הקליטה העירוני ליוצאי אתיופיה יזם כנס הכנה לצה"ל לכ-120 מועמדים לשירות ביטחון ולהוריהם. הכנס נערך במרכז קהילתי בית-סולומון בחסות ראש העיר העיר, צבי גוב-ארי ובהשתתפות מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות, חברי מועצת העיר שחר סימנה ורועי גבאי, קצינים בני הקהילה האתיופית בסדיר ובמילואים.

הכנס התקיים על רקע נתונים כלל-ארציים המצביעים על שיעור נשירה גבוה בקרב בני הקהילה האתיופית משירות צבאי בהשוואה לכלל האוכלוסייה בישראל. לשם כך, לצד שיפור תנאיהם של חיילי צה"ל והפעלת מגוון תוכניות ייחודיות לקידום השתלבותם של בני הקהילה האתיופית בצה"ל, נדרשת השקעה מרובה בהכנתם של בני הקהילה לשירות צבאי עוד בעודם בביה"ס. מוקד הקליטה בניהולו של יעקב אנגדאו ימשיך ללוות את המשפחות והחיילים גם לאחר גיוסם לצה"ל ושומר על קשר הדוק עם גורמי הצבא במטרה לאפשר למתגייסים גיוס קל ושירות משמעותי.

האירוע נפתח במיצג חילות ברחבת הכניסה במרכז הקהילתי, הרצאה של ראש מדור שי"א (שילוב יוצאי אתיופיה) שהוקם במיוחד במטרה לסייע לחיילים בני הקהילה האתיופית והסתיים בפאנל קצינים מבני הקהילה האתיופית בהנחייתו של סא"ל (מיל') יששכר מקונן. "מטרת הכנס היא העלאת מודעות לתהליך גיוס לצה"ל וחשיפת בני נוער ומשפחותיהם למגוון יחידות", אמר מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות וציין את כי "ראש העיר צבי גוב-ארי רואה חשיבות רבה בעידוד צעירי הקהילה ושילובם בתפקידים משמעותיים כקצינים וכלוחמים בצה"ל, והעירייה משקיעה משאבים רבים בהקניית כלים מתאימים להשגת מטרה זו". 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.