חדשות


מרחיבים את אפשרויות הבחירה:

פתיחת אזורי רישום לכיתות א'

ולראשונה בעיר ארבעה בתי ספר על-אזוריים

חידוש נוסף: ההרשמה לבתי הספר ולגנים-   רק דרך האינטרנט!

בשנת הלימודים תשע"ו תמשיך העיר יבנה להוביל את תכנית ייחודיות בתי הספר בשיתוף גף ניסויים של משרד החינוך. אחד מיעדי התוכנית הוא הרחבת אפשרויות הבחירה העומדות בפני ההורים בבואם לבחור את המוסד החינוכי בו ילמדו ילדם.

תכנית מרחבי החינוך ופתיחה מבוקרת של אזורי הרישום עולים בקנה אחד עם יעדיו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, להשביח את מערכת החינוך תוך מתן מענה מיטבי לתלמידים. התוכנית מזמנת פיתוח מרחב חינוכי עירוני, פיתוח מוניטין פדגוגי בקרב הצוותים החינוכיים, תהליך חינוכי חוויתי ומשמעותי ושיתופי פעולה בין בתי הספר.

לראשונה יהיו ארבעה בתי ספר יסודיים פתוחים לרישום על-אזורי לכלל תושבי העיר: בתי הספר ''ביאליק'' לטבע בניהולה של דליה גבריאלי, בית הספר ''נועם'' לתורה ותקומה בניהולו של הרב עובדיה מנע, בית ספר ''יחידני'' לתקשוב בניהולה של שני ברזילי ובית הספר ''אביר יעקב'' ללימוד אומנויות השפה בניהולו של מוטי אברהם. בתי ספר אלו נבחרו להוביל את השלב הראשון בתכנית הרישום החדשה לנרשמים לכיתה א' ואפשרות הבחירה אליהם פתוחה לכלל תושבי העיר.

רישום מהיר דרך האינטרנט

הרישום השנה לבתי הספר ולגני הילדים העירוניים יתבצע, לראשונה, דרך אתר האינטרנט העירוני ((www.yavnecity.co.il. הדבר ייעל את תהליך הרישום להורים ולמינהל החינוך, יחסוך זמן, משאבים וייטיב את איכות השירות. לטובת הורים אשר אין ברשותם אינטרנט יעמדו עמדות תמיכה ורישום במשרדי מינהל החינוך (רחוב הנשר 11). הרישום יחל ביום רביעי,  21/1/15 ויסתיים ביום שלישי, 10/2/15. חשוב לציין כי רישום במועד חיוני לצורך היענות לבקשות. ילדים שירשמו ע"י הוריהם לאחר תקופת הרישום ישובצו על בסיס מקום פנוי באחד מבתי הספר/גן ילדים  ולא תישמר להם הזכות להירשם לביה"ס הקרוב למקום מגוריהם. מידע מפורט על תהליך הרישום ואפשרויות הבחירה יובא באגרת ההרשמה להורים שתשלח לבתיהם בימים הקרובים.   

אזורי רישום לבתי הספר היסודיים

אשכול א'- בתיה"ס: רמות-ויצמן (יזמות רב-תחומית), מעיין (תרבות ומורשת עם ישראל בראי האומנות).  

אשכול ב'- בתיה"ס: פרדס צפוני (לימודי ארץ ישראל), בן-גוריון (מוסיקה).

 

אשכול ג'- בתיה"ס: יצחק רבין (קיימות כאורח חיים), לאה גולדברג (אומנויות), בית ספר חדש ללימודי אקולוגיה (בבנייה). 

אשכול רישום על-איזורי- בתיה"ס: ביאליק (טבע), נועם (תורה ותקומה), אביר יעקב (אומנויות השפה) ויחידני  (תקשוב)

ראש העיר, צבי גוב-ארי:

בתי הספר הם מקום של חוויה נעימה, מאתגרת ומפתחת

"החינוך עומד בראש סדר העדיפות של העירייה ואנו עושים רבות על-מנת להביא את מערכת החינוך לאיכות ולמצוינות ולהבטיח שבתי הספר אכן יהוו מקום של חוויה נעימה, מאתגרת ומפתחת", אמר השבוע ראש העיר, צבי גוב-ארי.

על-פי תכניתו, כל בתיה"ס היסודיים בעיר יתמחו בתחום ייחודי ויוסיפו למידה חווייתית ויצירתית בתחום הייחודיות ובתחומים אחרים עם הפנים למאה ה-21.

ראש העיר ציין כי לגודלה של העיר השפעה על תחומים רבים. "נושא החינוך, אשר עדיפותו תמיד תהיה ראשונה, זוכה לשינוי משמעותי בתחום הפדגוגי והפיזי. אנו מעמיקים את יצירת הייחודיות הבית-ספרית אשר תאפיין כל אחד מבתי הספר ותהווה מנוף ללמידה, הטמעה והזדהות. במקביל ובתהליך צומח ומבוקר תעבור המערכת לשיטת לימוד חווייתית מוטת פרויקטים, דיונים, מחקרים ויצירה. חווית הלמידה נועדה 'לפרוץ' ממעטפת ההקשבה והמענה לשאלות אל המרחב הפתוח של שותפות ופעילות ליצירת פתרונות, אל הדיון והחקר, אל ההתנסות והמוחשי. נמשיך בפיתוח וקידום למידה חווייתית, משמעותית ורבת עניין לתלמידי העיר". גוב-ארי הוסיף כי ''מערכת החינוך של העיר מנוהלת עם מיטב המנהלים ומעסיקה סגלי הוראה מהמעולים שאני מכיר והישגיה הם שם דבר ברמה המחוזית והארצית. אנו רואים קדימה, מתכננים תוכניות, מגייסים משאבים, מציבים אבני דרך ובונים עתיד לקהילה מעולה בשפלה - היא העיר יבנה שלנו".   

מרחבי החינוך והימים הפתוחים

בתי ספר על-אזוריים:

בית הספר

ייחודיות בית הספר

יום הפתוח להורים

כתובת

נועם

תורה ותקומה

30/1/15  8:30-10:00

רחוב הערבה 20

אביר יעקב

אומנויות השפה

16/1/15 8:30-10:00

רחוב שבזי 24

יחידני

תקשוב

9/1/15   10:15-11:45

רחוב הדרור 21

ביאליק

טבע

16/1/15    9:00-11:00

רחוב שבזי 3

אשכול א'

 

בית הספר

ייחודיות בית הספר

יום הפתוח להורים

כתובת

מעיין

תרבות ומורשת עם ישראל בראי האומנות

16/1/15  10:00-11:45                   

רחוב הנורית פינת החרוב

רמות וייצמן

יזמות רב תחומית

16/1/15  8:15-9:45

שד' ירושלים 1

 

אשכול ב'

בית הספר

ייחודיות בית הספר

יום הפתוח להורים

כתובת

פרדס צפוני

לימודי ארץ ישראל

23/1/15   10:00-11:30

רחוב הפטל 1

בן גוריון

מוסיקה

23/1/15   8:30-10:30

רחוב הנשר 3

 

אשכול ג'

בית הספר

 

ייחודיות בית הספר

יום הפתוח להורים

כתובת

יצחק רבין

קיימות כאורח חיים

30/1/15   8:15

רחוב הדייגים 4

לאה גולדברג

אומנויות

9/1/15   10:00-11:30

רחוב הסנפיר 6

ביה"ס אקולוגי- בשלבי בנייה

אקולוגי

 

רחוב שד' הציונות 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.