חדשות


הפיקוח העירוני מגביר את האכיפה כנגד בעלי כלבים

שאינם אוספים אחר כלביהם

מי לא נתקל ב"מוקש" שהשאיר הכלב על המדרכות, בגן הציבורי או בפארק. ''מכת הכלבים'' העושים את צרכיהם בשטחים הציבוריים ממשיכה לפגוע באיכות החיים של תושבים ופוגעת גם בכיס.

צואת הכלבים מהווה מטרד תברואתי חמור והעירייה קוראת לבעלי הכלבים לשמור על הוראות החוק ובכך למנוע אי-נעימות מיותרת. על מנת להתמודד עם התופעה, מגבירה העירייה את האכיפה והפקחים מבצעים תצפית, מתעדים את העבירה ומגישים לבעלי הכלב דו"ח בסך 475 ש"ח.

בשבוע האחרון נרשמו ברירות קנס נגד מספר תושבים אשר כלבם נתפסו עושים את צרכיהם בשטח פארק הנחל שבמרכז העיר. הפיקוח העירוני יגביר את האכיפה נגד אותם תושבים אשר אינם טורחים לאסוף אחר כלבם.

"הפקחים מתמקמים כבר בשעות הבוקר המוקדמות באזורי גינות ופארקים ומבצעים מעקב סמוי לאיתור הכלבים", מסביר מנהל הפיקוח העירוני, אפרים אספה ומוסיף כי העירייה פועלת לשיפור איכות הסביבה והחיים בעיר ולכולנו חשוב לחיות ולהינות מעיר נקייה ומטופחת. פעילות האכיפה נועדה בראש ובראשונה למנוע את התחושה הלא-נעימה של צואת כלבים בשטח ציבורי".

הפקחים מבצעים תצפיות ומעקבים כנגד מי שלא מקפידים על קיומו של החוק– הן בעניין ניקיון הגנים ושמירה על הסדר והן בנושא הקפדה על איסוף גללי כלבים, כולל תיעוד מצולם של העבירות. במידה ובעל הכלב לא מפנה את צואת הכלב הוא נקנס בהתאם לתקנות בסך 475 ₪.

לנוחיותם של בעלי הכלבים התקינה העירייה ברחבי העיר עמדות רבות עם שקיות לאיסוף צואת הכלבים (שקי-קקי). חשוב לציין כי חוק העזר העירוני קובע כי חל איסור להסתובב עם כלב ברשות הרבים כאשר הכלב אינו קשור עם רצועה לבעליו. כמו כן, בעלי הכלבים חייבים לאסוף את צואת כלביהם ולהשליכה לפחי האשפה. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.