חדשותבתי הספר ביבנה ציינו את שבוע גלישה בטוחה ברשת

מערכת החינוך עושה שינוי בחברה –ברשת מושיטים יד לעזרה. השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת התקיים בין התאריכים 5.2.17 – 9.2.17.

הרשתות החברתיות מציבות אתגר חינוכי חדש, להורים ולמערכת החינוך כאחד הנדרשים להתאים את עצמם לעולמם של בני הנוער והילדים בעידן הרשתות. עפ"י הנחייתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי עוסקים במוסדות החינוך בעיר בהתאמת המערכת להתמודדות עם האתגר החינוכי להגנה ומודעות מפני הסכנות הקיימות במרחבי הרשתות, מניעת אלימות, הגנה מפני תופעות של שיימינג ותכני אלימות להם השפעה קשה על ילדים ונוער. לצד כל אלה, הרחבת השימוש ברשתות לתועלת ותכלית חיובית, לעידוד סיוע לאחר ולנזקק, לעידוד שיח בונה וחיובי, התנדבות ועוד. בעיר יבנה הוחלט לפעול להאצה טכנולוגית כמנוף לשיפור הישגיים לימודיים באמצעות עידוד הסקרנות והחקר, ומאידך על מערכת החינוך לחנך למרחבי מוגנות וביטחון ברשתות. כחלק מחזון ראש העיר פועלים בבתי הספר לקידום נושא התקשוב וגלישה בטוחה ברשת כאשר העירייה התאימה את מוסדות החינוך למאה ה-21 וציידה את כיתות הלימוד ובתי הספר בשלל אמצעים טכנולוגיים ביניהם מחשבים, מקרנים, לוחות חכמים, ועוד.

"שבוע גלישה בטוחה ברשת" צוין בכל מוסדות החינוך תחת המסר "עושים שינוי בחברה – ברשת מושיטים יד לעזרה". מערכת החינוך העירונית רואה חשיבות רבה בעידוד התלמידים והכשרתם להתנהלות מיטבית ומניעת פגיעה ברשת בקרב תלמידים, מורים והורים. המסר: "ברשת מושיטים יד לחברה" נועד להעלות את המועדות לנושא ולעודד תלמידים, מורים והורים להושיט יד, לפנות לעזרה, ולזהות מצבי מצוקה ברשת.במסגרת זו, עיריית יבנה ומשרד החינוך מנגישות לבתי הספר מערכי שיעור חדשים אשר יעמיקו את מודעות הילדים לחשיבותה של הפנייה לעזרה, ילמדו כיצד לפנות לעזרה, יאמנו את התלמידים בפנייה לעזרה ויאפשרו התנסות במתן עזרה לזולת. בנוסף כחלק מהתכנית, הצוותים החינוכיים עוברים סדנאות כיצד לאתר תלמידים הזקוקים לעזרה, כמו גם להיות לכתובת זמינה עבור כל תלמיד ובמקרה הצורך פנייה לגורם מקצועי. בבית הספר "פרדס צפוני" התקיימה פעילות ייחודית של מפגש ושיח משמעותי של תלמידי כיתות ה'-ו' וצוות המורים בנושא התנהלות מיטבית ברשת ופיתוח יכולת התמודדות עם מצבים המתעוררים בעת הגלישה. התלמידים הציגו דילמות בנושא גלישה בטוחה ושיתפו בפתיחות מרשימה את חבריהם לקבוצה במקרים שקרו להם בהם קיבלו תמיכה מחבריהם. כחלק מקידום מנהיגות צעירה התקיימה למידת עמיתים ע" נאמני המחשב מכיתות ה' שהעבירו שיעורים מותאמים לשכבות השונות.

מדוברות העירייה נמסר כי בבתי הספר היסודיים ובתיכונים התקיימו מגוון פעילויות להגברת המודעות לגלישה בטוחה ברשת, בין היתר: מעגלי שיח, שיעורים וסדנאות לתלמידים בכיתות העוסקות בהיבטים השונים של גלישה בטוחה ברשת, צפייה בסרטוני הסברה, הרצאות מומחים ועוד.

פורסם בתאריך: 12/02/2017 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.