חדשותפרויקט החונכות ההתנדבותי של תושבים למען ילדים

"מה צריך ראש עיר יותר מקבוצה נפלאה כזו של תושבים המוכנים להטות כתף למען הקהילה?", כך פתח ראש העיר צבי גוב-ארי את המפגש המסורתי שנערך בלשכתו לקראת ראש השנה עם מתנדבי תכנית גמל"א החונכים בהתנדבות ילדים.

ראש העיר: "תודה גדולה על כל המעשים הנהדרים שאתם עושים למען ילדי יבנה. זהו אחד הפרויקטים ההתנדבותיים היפים בעיר".

ביום ראשון הוזמנו מתנדבי גמל"א ללשכת ראש העיר, צבי גוב-ארי כדי לברכם בברכת שנה טובה ולהוקיר את פועלם. מנהג זה, המתקיים מידי שנה לקראת ראש השנה וחג הפסח מוערך מאוד על ידי המתנדבים. ראש העיר שמח לשמוע מכל אחת ואחד על פועלם למען הקהילה, בירך ושיבח את הפעילות ואת התועלת הרבה שהמתנדבים מביאים עמם. במהלך המפגש הוצגה מצגת המתארת את הפעילות ותוכניות לעתיד. במפגש השתתפו מנהלת אגף החינוך רות שרעבי ורכז אזורי של תכנית גמל"א, חגי כץ.

גמל"א (גיוס מתנדבים למען האחר) היא תוכנית התנדבותית ארצית, שמטרתה מתן סיוע לימודי והעשרה באופן פרטני, לתלמידים בני העדה האתיופית ואוכלוסיות נוספות.

המתנדבים משתייכים לפלחי אוכלוסיה שונים ומגוונים, ובכללם גימלאים, מתנדבים מבוגרים וסטודנטים, שתורמים מזמנם, ניסיונם ומקצועיותם למען קידום התלמידים, הן בתחום הלימודי והן בתחום הרגשי והחברתי. הסיוע לתלמיד נעשה באופן פרטני, פעם בשבוע, בשעות שלאחר הלימודים והמפגשים מתקיימים בבתי התלמידים, בספריה או בבית המתנדב בהתאם לנוחות של המתנדב ומשפחת התלמיד. את הפעילות מרכזת גבי גרדשטיין.

לקראת ראש השנה אירח ראש העיר בלשכתו את מתנדבי גמל"א והודה להם על תרומתם הערכית. גוב-ארי ציין את תרומתה של רכזת הארגון, גבי גרדשטיין, ואמר "תרומתם האישית של המתנדבים בזמן, ברצון וביכולת למען הילדים הזקוקים לכך ראויה לכל שבח". המתנדבים סיפרו על חוויותיהם המרגשות ומערכת היחסים שנרקמה במהלך תקופת התנדבותם עם התלמידים ומשפחותיהם.

קבוצת המתנדבים ביבנה מונה כארבעים מתנדבים ומורכבת מאנשים נפלאים מכל קצוות הקשת. גמל"א הוא אחד הפרויקטים החשובים באגף חינוך ונוער ואש"ל של ג'וינט ישראל. הוא קיים כבר למעלה מעשור ביישובים רבים ברחבי הארץ בהם קיים ריכוז גדול של עולים.

גרדשטיין הודתה לראש העיר על האירוח וקבלת הפנים החמה ואמרה כי יעדיה של תוכנית גמל"א הם שיפור תפקודם הלימודי והחברתי של התלמידים בבית הספר, חיזוק תחושת הביטחון והערך העצמי של התלמיד, הרחבה והעשרה של עולם הידע, עידוד ההתנדבות בקהילה ובחברה, והגברת הקשרים והמעורבות של משפחות התלמידים במערכת החינוך".

פורסם בתאריך: 09/09/2015 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.