חדשות''עץ המוצצים'' של ילדי יבנה

בט"ו בשבט נחנך "עץ המוצצים" בפארק נחל יבנה בסמוך למזרקת הכדור הכחול שליד הסדנה לאמנות. העץ מיועד לפעוטות וילדים הנמצאים בשלבי גמילה מהמוצץ.

מדובר ביוזמה יפה של עיריית יבנה אשר אושרה ע"י ראש העיר, צבי גוב-ארי והיא מאפשרת לילדים הנמצאים בשלב הגמילה לתלות את המוצץ על העץ יחד עם מוצצים של ילדים אחרים ובכך להיפרד מהם לשלום. בצמוד לעץ מותקן שלט והילדים מוזמנים להיפרד מהמוצץ ולהצמידו לחבל העוטף את העץ.

אין ספק שהמוצץ הוא חברו הטוב של רוב הילדים. קל להרגיע בעזרת מוצץ וילדים רבים מוצאים בו משהו מנחם ומרגיע. אבל ככל שהוא חיוני ונוח, מה עושים כשהילד גדל ואתם כבר לא רוצים שהוא יסתובב עם מוצץ בפה? איך מצליחים לגמול מבלי לגרום ללחץ מיותר או לכעס? תהליך הגמילה הוא תהליך לא פשוט, אך עקביות, התמדה בהליך ועשייתו בהדרגה, חשיפה לספרים, צמצום זמן שימוש במוצץ בדרכים יצירתיות עוזר בתהליך הגמילה. אפשר לקשור בלון הליום ולהפריח, להכין מתנה קטנה עטופה, חיזוק ומתן מחמאות על איפוק והקשבה, וכמובן, עץ המוצצים. העץ הופך את הגמילה והפרידה מהמוצץ לחוויה נעימה, ובא להקל על קשיי הגמילה אותם חווים הילד והוריו באמצעות אירוע חוויתי, שמגיע לשיאו בטקס פרידה בו נתלה המוצץ על עץ המוצצים.

בחצר מרכז הקהילתי ע"ש ליפקין-שחק ברחוב השייטים קיים עץ מוצצים לרווחת ילדי המרכז.

פורסם בתאריך: 14/02/2016 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.