חדשות


מנהיגות ודמוקרטיה בבית ספר "פרדס צפוני"

תלמידי בית הספר היסודי "פרדס צפוני" בניהולה של מירה צדוק עסקו בשבועיים האחרונים בנושא מנהיגות ודמוקרטיה, במסגרת ערך החודש מעורבות חברתית. התכנית משולבת בתחום הייחודיות של ביה"ס, לימודי ארץ ישראל ונלמדת בכל הכיתות, החל מהחטיבה הצעירה (גני ילדים) עד כיתות ו'.

כחלק מתכנית הלימודים שקד סגל בית הספר על תכנית ייחודית במסגרתה למדו התלמידים על ערך הדמוקרטיה והמנהיגות. התלמידים למדו על מנהיגים מעצבים, הכירו מושגים כגון מנהיגות, דמוקרטיה, בחירות, תכונות המנהיג, סוגי מנהיגים, חזון ומעורבות חברתית ונחשפו למנהיגים שונים בארץ מתקופת התנ"ך, מנהיגים פוליטיים, רוחניים ומתחומי דעת שונים. בנוסף, מדריכי תנועת הנוער העובד והלומד הפעילו את התלמידים במשחקים קבוצתיים וחברתיים הקשורים לפיתוח מנהיגות.

אחד מעקרונות הלמידה המשמעותית שעליהם שם בית הספר את הדגש הוא "למידה שיתופית-'ילדים מלמדים ילדים'. סוג זה של למידה בא לידי ביטוי בשיעורי ספורט אותם הכינו והעבירו תלמידי כיתה ו' לתלמידים צעירים יותר, יחד עם המורה לחינוך גופני בלהה, והפכו את הלמידה למשמעותית וחווייתית במיוחד. התלמידים התנסו בבחירות דמוקרטיות על-פי הקריטריונים שלמדו בכתות ובחרו את המנהיגות הצעירה של ביה"ס.

מירה צדוק, מנהלת בית הספר אמרה השבוע כי "תכנים אלה משתלבים היטב עם תחום הייחודיות של בית הספר ונועדו להביא לטיפוח מנהיגות אישית וחברתית, טיפוח הקשר לעם היהודי, למדינה ולתרבות ישראל, חיזוק תחושת הזהות היהודית-ישראלית, העמקת הידע בתחום ההיסטוריה של העם היהודי וטיפוח שיח-אישי מקדם".

בבית הספר ציינו בשבוע שעבר את יום הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין ז"ל במלואת 19 שנים להירצחו, בטקס מרשים ומרגש של תלמידי כיתה ד' 2 והמחנכת שרית רם בשיתוף מקהלת בית הספר בניצוחה של גלינה. תלמידי הכיתה ציינו את דרכו של רבין ומאמציו לקדם את השלום בדגש על היותו מודל של ומנהיג מעצב שהשפיע על החברה.

בכיתות התקיימה פעילות אודות מנהיגותו של רבין והמאפיינים שתרמו ועיצבו את דמותו כמנהיג פורץ דרך. התלמידים למדו ערכי הדמוקרטיה, חופש הביטוי, סבלנות וסובלנות. 

Internet Explorer 5+ ,1024 x 768 : צפייה מומלצת - Yavne Municipality 2003 - 2014 © All rights reserved.